Lukrecja Borgia to ja

Autor: Ewa Barańska

Wydawnictwo: Telbit

Moja wielka tajemnica należała do tych, które trudno wyznać nawet na spowiedzi. Pod tym względem sytuacja Lukrecji była korzystniejsza. Miała zagwarantowaną dyspensę na zawołanie, całkowity odpust grzechów i zapewnione miejsce w niebie. Na szczęście to, co jej dawały więzy krwi, ja uzyskam za pieniądze. [...] Nie takie zbrodnie zmywa spowiedź i odpowiednia pokuta.

Największą życiową ambicją Nikoli jest znaleźć bogatego męża i wieść wygodne,dostatnie życie. Kiedy los zdaje się sprzyjać jej planom, dochodzi do głosu mieszanka głupoty, zachłanności i braku zasad. Czy dążenie do celu po trupach gwarantuje sukces?

Ewa Barańska jest znaną autorką powieści, opowiadań, a także słuchowisk radiowych. Wartka, wielowątkowa i osadzona we współczesnych realiach, fabuła tych utworów kryje wnikliwą analizę problemów młodzieży, szkoły i rodziny, a przy tym dyskretnie eksponuje podstawowe wartości jako drogowskazy życia.

W dotychczasowym dorobku autorki znajdują się m.in. powieści: Kamila (nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa TELBIT), Karla M., Ja Blanka, Żegnaj, Jaśmino, Z kim płaczą gwiazdy (nominacja do Angelusa 2009) i Pierwiastek Zero.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Ewa Barańska - inne e-booki

E-booki podobne do "Lukrecja Borgia to ja"