ISBN:9788362304721

Wszystkiego co wiem o zarządzaniu nauczył mnie mój pies

Autor: Martin P. Levin

Wydawnictwo: Studio EMKA

Kiedy zdecydowałem się adoptować psa o imieniu Angel, sądziłem, że będzie to ciekawe, ale niezbyt ambitne doświadczenie. Zła ocena.
Szybko stało się jasne, że w radzeniu sobie z Angel najbardziej pomoże mi, nieoczekiwanie, sześć dekad doświadczenia zdobytego na różnych stanowiskach kierowniczych oraz zasady, jakie w tym czasie poznałem. Zacząłem przypominać sobie niektóre z osobistych przeżyć, które pogłębiły moje zrozumienie. To z kolei przypomniało mi wielu wspaniałych ludzi, którzy wzbogacili moje życie zawodowe. O niektórych z nich zapewne już słyszeliście, na przykład o pisarzu Stephenie Kingu, a o innych być może będziecie czytać po raz pierwszy.
W przypadku Angel niemal dwa lata trwała praca nad osiągnięciem ostatecznego celu każdego zarządzania — by pomóc człowiekowi (albo psu) osiągnąć pełnię jego możliwości. Patrząc wstecz, odnoszę wrażenie, że te wszystkie skomplikowane rady, o jakich czytałem, były ciekawe, chociaż wykraczały daleko za to, co było mi faktycznie potrzebne, jako że mój styl zarządzania zawsze polegał na minimalizowaniu — to znaczy na sprowadzaniu zawiłości do tego co podstawowe, do starań by zawrzeć to, co musi zostać zrobione, w jednym łatwym do zapamiętania zdaniu albo jeszcze lepiej, w krótkim i prostym wyrażeniu.
I jeszcze jedno.
Eksperci, zarówno ci ze świata psów, jak i spoza niego, zgadzają się, że wytrwałość, czyli wola, by nie ustawać w dążeniu do celu, to niezbędny składnik, powodzenia człowieka w każdym przedsięwzięciu. Istnieje cała litania opowieści udowadniających, że wytrwałość pojawia się w szerokim spektrum naszego społeczeństwa, u mężczyzn i u kobiet, którzy przez swoją determinację, by pokonywać wyzwania, dochodzą do sukcesu.

Zaufanie, szacunek i przywództwo (wraz z odrobiną miłości) są opoką doskonałych firm. Oto osiem cech, które przyczyniają się do osiągnięcia doskonałości w firmach.

1.    Nastawienie na działanie, na branie się do roboty
Zrób, napraw i bierz się do roboty.
2.    Pozostawaj w bliskim kontakcie ze swoim klientem
Ucz się od nich. Zapewniaj niezrównaną jakość, obsługę i rzetelność.
3.    Autonomia i przedsiębiorczość
Zachęcaj do podejmowania praktycznego ryzyka i wspieraj dobre pomysły.
4.    Wydajność dzięki ludziom
Ludzie to nasza najlepsza inwestycja;
pomóż im, by byli bardziej produktywni.
5.    Interaktywność; nakierowanie na wartość
To jest mantra Casey’a: zarządzanie poprzez wędrowanie.
6.    Trzymaj się tego, co wiesz
Trzymaj się blisko tego, na czym się znasz.
7.    Prosta formuła; okrojony zespół
Obsadzaj wysokie stanowiska małą liczbą osób; przekazuj władzę w dół na poziom operacyjny.
8.    Równoczesna „swoboda i dyscyplina”
Centralizuj tylko to, co działa.

 

Martin Levin rozpoczął swoją karierę w przemyśle wydawniczym w 1950 roku od pracy w Grosset & Dunlap (obecnie część wydawnictwa Penguin). W lipcu 1966 roku zaangażowała go Times Mirror Company, firma z Los Angeles, która wydawała „Los Angeles Times”, jako prezesa Book Group oraz wiceprezesa firmy macierzystej. W czerwcu 1983 roku ukończył wydział prawa w New York Law School. W 1985 roku dołączył do firmy prawniczej Cowan, Liebowitz & Latman, P.C., jednej z wiodących firm zajmujących się własnością intelektualną w USA i wkrótce po tym został współdyrektorem działu Mergers and Acquisitions firmy Cowan. Od 1981 do 1982 roku był prezesem Association of American Publishers i w 1999 roku otrzymał najwyższe wyróżnienie w tej branży, nagrodę imienia Curtisa Benjamina.
Od dwudziestu czterech lat wykłada prawo wydawnicze w New York Law School. Przez ostatnie trzydzieści lat wygłaszał cykl wykładów podczas Stanford Professional Publishing Course w Palo Alto w Kalifornii.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "Wszystkiego co wiem o zarządzaniu nauczył mnie mój pies "