Projekt, rozwijany przez SuperMemo World, jednego z najbardziej utytułowanych producentów multimedialnych rozwiązań edukacyjnych, w tym kursów online, otwiera nowy rozdział w dziedzinie edutainment, czyli nurtu zakładającego naukę przez zabawę.
Jednak Olive Green jest czymś więcej niż sumą swoich części. Nie tylko zapewnia mnóstwo dobrej zabawy, ale wspomaga naukę języka angielskiego – skutecznie i bez większego wysiłku.
Fundamentem produktu jest film fabularny – mroczny kryminał opowiadający historię nieudanej kradzieży. Fabuła filmu wymyka się gatunkowym klasyfikacjom – obok scen akcji w starym dobrym stylu mamy tu rodzinne sekrety, wielowymiarowe postaci i historię miłosną.
Po drugie, Olive Green to gra komputerowa. Olive Green jest filmem interaktywnym, co oznacza, że widz jest jednocześnie graczem, który może wpływać na przebieg akcji filmu. Wciela się on w liczne i zróżnicowane postaci – od nastolatka we władzy hormonów po bezwzględnego gangstera – wykonując cały szereg zadań. Może to być coś równie banalnego, jak pokonanie przeciwników, ale może to być również podjęcie trudnych moralnie decyzji. Oczywiście, od wyniku gry zależeć będzie bardzo wiele – np. to, czy dana postać nie trafi na tamten świat.
Ale przede wszystkim – z Olive Green można szybko i łatwo nauczyć się angielskiego! Olive Green jest kompleksowym kursem języka angielskiego, opartym na filmie fabularnym. To nauka angielskiego od poziomu podstawowego do zaawansowanego bez jednego ziewnięcia. Jak to możliwe? Najprostszym sposobem, żeby się przekonać, będzie zagranie w grę. Zapewniamy jednak, że po Olive Green nauka angielskiego nigdy już nie będzie tym samym!
Kurs OliveGreen zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. nominację przez British Council do nagrody w konkursie ELTons, podwójną nagrodę: Gold Camera Award i Grand Prix dla najlepszego filmu festiwalu filmowego U.S. International Film & Video Festival w kategorii Entertainment, a także nagrodę na 6. Festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards 2015.
E-book liczy 64 strony i zawiera:
• 12 lekcji
• interaktywne dialogi w języku angielskim
• listy słownictwa (słówka z tłumaczeniami na język polski)
• kompendia gramatyczne (m.in.: Phrasal verbs, Future in the Past, suppose, supposing, say, wish, Mixed conditionals, Verbs followed by -ing, infinitive or both, verbs with various patterns, Reported speech: reporting words, orders, suggestions and requests, Inversion in conditional sentences, Inversion with adverbials and in complex sentences, Cleft sentences, Participle clauses itd.)
• 6-miesięczny dostęp do serwisu www.OliveGreenTheMovie.com.

Kurs i film zbiera nagrody i wyróżnienia na całym świecie: Grand Prix i Gold Camera na US International Film & Video Festival w Los Angeles, nominacja British Council do nagrody ELTons oraz nominacja do E-Learning Awards 2014 w kategorii „Most innovative new learning product” przez niezależne grono ekspertów.

Wraz z e-bookiem wysyłany jest kod dający dostęp na 6 miesięcy do serwisu www.OliveGreenTheMovie.com