W życiu natykamy drobne z pozoru zdarzenia, które nie pasują do obrazu świata. Przechodzimy obok nich obojętnie, bo rzeczywistość stępiła nasze spojrzenia. Zamiast w 3D, widzimy świat płaski i bez koloru, a za nadmiar wrażliwości przychodzi nam płacić wysoką cenę.

Grupka przyjaciół – nauczyciel, dziennikarz, milcząca dziewczyna, chłopiec o nieokreślonym kolorze oczu i włosów i mała Indianka ze szczepu Arapaho – trafia na Białe Bagna, miejsce otoczone przez mieszkańców Zabijan Krochmalnych zabobonnym strachem...
Bohaterów jest jednak więcej; większość z nich dźwiga na swoich barkach ciężar jakiejś tajemnicy. Ale Kręgi to również próba rewizji pewnych zagadnień etycznych, nad którymi zwykliśmy nazbyt łatwo przechodzić do porządku dziennego.

W powieści Homy chodzi o pokazanie ukrytych związków, jakie rodzą się w efekcie przypadkowych spotkań. Sieć tych powiązań jest w Kręgach bardzo gęsta, dzięki czemu odnosi się wrażenie, że cały świat to jeden organizm składający się ze spowinowaconych ze sobą ludzi, zwierząt i miejsc. Marta Mizuro, krytyk literacki (Homa) napisał powieść nieodparcie kojarzącą się z twórczością Paula Coelho, ale lepiej zrobioną, głębszą i – co najważniejsze – swojską. Teraz wypada mu już tylko życzyć sukcesu na miarę popularnego Brazylijczyka.
Leszek Bugajski, "Newsweek"