Gra o Europę. Negocjacje akcesyjne Polski z Unią Europejską

Autor: Sergiusz Trzeciak

Wydawnictwo: PISM

Doskonałe wprowadzenie w zawiły świat negocjacji międzynarodowych, które w książce postrzegane są jako wielopoziomowa gra, gdzie ważne role odgrywają nie tylko negocjatorzy reprezentujący Brukselę i Warszawę, ale również krajowa opinia publiczna, partie polityczne, związki zawodowe oraz liczne grupy interesu.


(…) Po książkę Sergiusza Trzeciaka warto sięgnąć także i dlatego, że oparta jest na bardzo solidnych podstawach naukowych. Zawiera niezwykle wnikliwie przeprowadzoną analizę negocjacji. Myślę, że może pobudzić do przemyśleń nie tylko ludzi nauki czy studentów politologii i stosunków międzynarodowych. Politycy, parlamentarzyści, urzędnicy – jednym słowem wszyscy, których interesuje Europa i procesy podejmowania decyzji – mogą się z niej wiele nauczyć.

Danuta Hübner

w latach 2004-2009 komisarz ds. polityki regionalnej Unii Europejskiej, od 2009 roku przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego

 


To książka o wyjątkowej jakości, zasługująca na uznanie. Zawiera bezcenny wgląd empiryczny w skomplikowany i pełen sporów proces polskiego przystąpienia do UE. Książka odsłania wiele nieznanych faktów i zawiera szereg pogłębionych analiz, przedstawionych w przystępny dla czytelnika sposób.

Jan Zielonka

profesor polityki europejskiej na Uniwersytecie w Oksfordzie

 


Wejście Polski do UE poprzedzone długimi negocjacjami to wydarzenie o ogromnym znaczeniu, które wpłynie na rozwój Polski w najbliższych dziesięcioleciach. Niestety, jest ono praktycznie nadal mało opisane i słabo przemyślane. Książka Sergiusza Trzeciaka na pewno pomaga wypełnić tę dotkliwą lukę. Jest ona również doskonałym wprowadzeniem czytelnika w zawiły i skomplikowany świat negocjacji Polski z Unią Europejską.

Marek Cichocki

dyrektor programowy Centrum Europejskiego w Natolinie

 


Książka Sergiusza Trzeciaka częściowo wypełnia lukę w polskim dyskursie wokół procesu integracji. Autor słusznie zwraca uwagę na kontekst teoretyczny rokowań akcesyjnych jako podwójnej gry z otoczeniem zewnętrznym i aktorami wewnętrznymi (krajowymi). Szczególnie cenne jest wskazanie roli aktorów wewnętrznych w tym procesie: partii politycznych, związków zawodowych, organizacji pozarządowych i grup interesów.

Leszek Jesień

koordynator programu ds. UE w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych

 

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 17,43

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
17,43 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
18,00 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
20,00 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
od 18,00 zł
(dla stałych klientów)
20,00 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
  12,81 zł
w programie Nexto Premium
21,35 zł nexto.pl
mobi epub pdf
25,00 zł virtualo.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
17,50 zł woblink.pl
mobi epub
19,75 zł litres.pl
mobi epub
20,28 zł swiatebookow.pl
mobi epub
25,00 zł empik.pl
mobi
22,50 zł zinamon.pl
epub
22,50 zł zinamon.pl
pdf
22,50 zł zinamon.pl

Sergiusz Trzeciak - inne e-booki

E-booki podobne do "Gra o Europę. Negocjacje akcesyjne Polski z Unią Europejską"