ISBN:9788362795840

Lekcje kwitnienia

Autor: Katarzyna Pochmara-Balcer

Wydawnictwo: Nisza

"Lekcje kwitnienia", poruszając temat sekty, który mógłby wydawać się marginalny, dotykają kwestii uniwersalnych związanych z naturą ludzką. Powieść stopniowo odsłania wzajemne relacje członków takiej wspólnoty, rzucając światło na ich motywacje. Są wśród nich poszukiwanie remedium na doznanie straty, pragnienie zaistnienia w grupie czy potrzeba destrukcji zastanych porządków i wcześniej zadzierzgniętych więzi. Książka skłania do rozważań o kondycji i kryzysie współczesnych autorytetów, podejmuje filozoficznie znaczący problem stosunku człowieka do natury.

Kompozycja książki jest prosta, ale przemyślana i konsekwentna. Katarzyna Pochmara-Balcer kontynuuje tradycję prozy punktów widzenia.

„To z jednej strony studium manipulacji, opowieść o duchowym uwiedzeniu, a z drugiej satyra ekologiczna o tym, jak zyskać władzę nad ludźmi w imię dobra przyrody".

Justyna Sobolewska "Polityka"


O autorce


Katarzyna Pochmara-Balcer – urodzona w 1984 roku, absolwentka filozofii i filologii węgierskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w „Kulturze Liberalnej”, „Tekstualiach” i „Przeglądzie Powszechnym”. Mieszka w Warszawie z mężem, dziećmi, psem i roślinami. Lekcje kwitnienia są jej debiutem książkowym. Zostały uznane za najlepszą pracę literacką powstałą w ramach podyplomowych studiów „Szkoła Mistrzów. Studia technik pisarskich i prezentacji tekstu literackiego” na Wydziale Polonistyki UW w roku akademickim 2017/2018


Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 17.52 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 15.77 zł
(dla stałych klientów)
17.52 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  12.00 zł
w programie Nexto Premium
18.60 zł nexto.pl
mobi epub
20.00 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
20.00 zł legimi.com
mobi epub
20.00 zł woblink.pl
mobi epub
20.00 zł ibuk.pl
mobi epub
20.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
20.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Lekcje kwitnienia"