ISBN:9788363000998

Gamboni

Autor: Grzegorz Zalewski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Finansowe „Linia”

Oszczędzasz: 15%

Gamboni to nazwa gry opisanej przez Victora Sperandeo, którą spopularyzował podczas hossy w latach 2006-2007 Grzegorz Zalewski.

Jeśli chcesz dowiedzieć się co ma wspólnego z polską giełdą, polecamy 4 eseje, dzięki której Czytelnicy znów mogą zanurzyć się w atmosferze hossy. Ci, którzy ją przeżyli prawdopodobnie rozpoznają tamtejsze wydarzenia. Ci, którzy nie doświadczyli mają szansę nie popełnić oczywistych blędów, w czasie kolejnego rynku byka, który z całą pewnością zaślepi sporą część inwestorów.

Fragment wstępu:

"Przełom 2006 i 2007 roku był na warszawskiej giełdzie bardzo specyficzny. Ceny niemal wszystkich notowanych wówczas akcji rosły w niebywały sposób. Jednak o wiele ważniejsza była panująca wtedy atmosfera – czegoś takiego giełda warszawska nie doświadczyła chyba od momentu pierwszej wielkiej hossy z 1994 roku. Nawet hossa internetowa z 2000 roku nie mogła się z nią równać, ponieważ trwała zbyt krótko i obejmowała tylko pewną część rynku.

[...] Mimo wszystko nie miejmy złudzeń – kolejna hossa, która nastąpi, będzie karmiła się dokładnie takimi samymi złudzeniami. Znów większość inwestorów zapomni o strachu, i będzie oczekiwała nowych planów, perspektyw, nowej gospodarki, metod wyceny i paradygmatów. Przerabialiśmy to na naszym rodzimym rynku już kilka razy, a na rynkach światowych mechanizm ten znany jest od wieków (począwszy od manii tulipanowej w Holandii z XVII wieku).
"

Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 12.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
12.80 zł onepress.pl
mobi epub
od 11.52 zł
(dla stałych klientów)
12.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
14.99 zł publio.pl

Grzegorz Zalewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Gamboni"