ISBN:9788363080235

Filmowe kłamstwa i manipulacje, czyli sposób na pranie mózgu

Autor: Jan Kochańczyk

Wydawnictwo: e-bookowo

Stron: 333

Opłacalność: 2.73 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Mniej więcej 100 lat temu Lenin orzekł, że „kino to najważniejsza ze sztuk”, bo może w magiczny sposób wpływać na ludzkie serca i umysły.

Lenin miał rację. Filmy fabularne, dokumentalne i w końcu… reklamowe tworzyły historię burzliwego wieku XX! Kreowały wielkich dyktatorów. Stalin cudownie przemawiał z ekranu do KAŻDEGO Z OSOBNA „człowieka radzieckiego”. Później okazało się, że na ekranie nie zawsze to był sam towarzysz Stalin, bo wódz często korzystał z usług sobowtóra!

Hitler miał magiczny wpływ na miliony Niemców, którzy oglądali w kronikach filmowych świetnie fotografowanego NADCZŁOWIEKA. Bez filmów propagandowych, zrealizowanych pod nadzorem ministra Goebbelsa, Niemcy nie byliby zdolni do wojennych zbrodni na kosmiczną skalę.

W innym zakątku świata - Hollywood wykreował mit cudownej Ameryki; mit, który był w stanie olśnić nawet obywateli czerwonego „imperium zła”. Książka dowodzi, że komunizm pokonały w gruncie rzeczy… filmy Disneya i jego amerykańskich kolegów. Wystarczyło, że przeniknęły za „żelazną kurtynę” w epoce wideo i telewizji satelitarnej. Z filmowymi mitami trudno wygrać.

Jak się steruje uczuciami tysięcy widzów w kinie i przed ekranami TV? Filmowe kłamstwa i manipulacje próbują dać odpowiedź na to pytanie. Lektura pożyteczna zarówno dla tych, którzy chcą wpływać na innych – w kinie, studiu telewizyjnym czy w agencji reklamowej, jak i dla zwykłych zjadaczy chleba, którzy chcą zyskać odporność na magiczne sztuczki filmowe.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 9.10 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 8.22 zł
(dla stałych klientów)
9.13 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
9.80 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
11.11 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  8.40 zł
w programie Nexto Premium
13.02 zł nexto.pl
mobi epub pdf
14.00 zł publio.pl
mobi
9.10 zł zinamon.pl
epub
9.10 zł zinamon.pl
pdf
9.10 zł zinamon.pl
pdf
9.91 zł ebuczek.pl
mobi
11.95 zł virtualo.pl
mobi
11.95 zł legimi.com

Jan Kochańczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Filmowe kłamstwa i manipulacje, czyli sposób na pranie mózgu"