ISBN:9788363111014

Pierwsza z rodu: Znajda

Autor: Joanna Łukowska

Wydawnictwo: RW2010

Stron: 432

Opłacalność: 1.23 zł/100 stron

To opowieść o skrzatach i ludziach, radzących sobie w świecie bez słońca. Estera pisze pamiętnik, licząc, że ktoś go przeczyta; o ile po latach mroku ktoś jeszcze będzie umiał czytać. Rosa, młody przywódca skrzatów z Boru, rozmyśla o nieciekawej sytuacji swych pobratymców. Wielebna Maura czyni wyrzuty pozbawionej uczuć Pustej z powodu zagubienia Obiektu. Jakim sposobem dzieciak wymknął się z sieci? A jakim cudem ociemniały świat wciąż trwa? Czyżby dało się oszukać los? Czy ziarnkiem piasku, zgrzytającym w żarnach przeznaczenia, może być dziwna dziewczynka? Milczy i uśmiecha się szczerbato, odważnie patrząc w mroczoną twarz Boru. Skrzatów też się nie boi, choć nie należą one do codzienności ludzkich szczeniąt. Kim jest to dziecko?

Znajda to opowieść o wyborach, wolnej woli, różnych obliczach miłości, o tym, że Droga jest ważniejsza od Celu. Bo choć przeszłość jest jedna, niezmienna, ścieżek prowadzących do przyszłości może być wiele...

 

Z recenzji:

„Wspaniała rzecz. Powieść znakomita, kompletna, z realistycznie wyrysowanymi postaciami i zdarzeniami, bez luk logicznych”.

„Już dawno nie czytałam tak dobrej powieści. Już dawno nikt nie wprowadził mnie w tak fascynujący świat, zupełnie inny od tego, w którym aktualnie żyjemy”.

„Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Książka nieszablonowa, zaskakująca i wciągająca”.

„Mądre i wyrafinowane”.

"Książka jest znakomita i wbrew temu, że opowiada o skrzatach, nie jest to pozycja z gatunku „literatura dziecięca i młodzieżowa”. Czytałem ją z pół roku temu, ale nadal siedzi z tyłu głowy. Doskonała konstrukcja, bohaterowie narysowani jakby byli tu gdzieś obok, a fabuła mięsista i namacalna do granic perfekcji. To jedna z tych książek, które się czyta jednym tchem, nawet zaniedbując obowiązki, i co jakiś czas sprawdza się, czy nie pojawiła się kontynuacja".

"Świetne. Po prostu. Stosunek ceny do jakości – świetny".

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 5.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
5.30 zł publio.pl
mobi epub pdf
12.17 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
  10.74 zł
w programie Nexto Premium
16.65 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 16.11 zł
(dla stałych klientów)
17.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
17.90 zł ibuk.pl
mobi epub
13.43 zł litres.pl
mobi epub
16.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
17.90 zł empik.pl
mobi epub
17.90 zł virtualo.pl
mobi epub
17.99 zł woblink.pl
mobi
11.60 zł zinamon.pl
epub
11.60 zł zinamon.pl
pdf
11.60 zł zinamon.pl
epub
12.51 zł ebuczek.pl

Joanna Łukowska - inne e-booki