Psychosomatyczne, emocjonalne i duchowe aspekty chorób ze stresu (choroby z autoimmunoagresji)

Autor: Ewa D. Białek

Wydawnictwo: Self Publishing

Oszczędzasz: 47%

Wyjątkowa książka, pozwalająca uświadomić sobie głębokie korzenie wielu chorób cywilizacyjnych wywołanych stresem. Przynosi fundamentalne zrozumienie przyczyn – jakimi są zdeponowane w ciele emocje, przechowywane przez lata (często od dzieciństwa), będące „bombą” ze spóźnionym zapłonem, działających z ukrycia autodestrukcyjnych ładunków. Dlatego choroby te noszą coraz częściej nazwę „chorób energetycznych”.

Bazując na własnym doświadczeniu życiowym oraz profesjonalnym jako naukowiec w różnych dziedzinach medycyny oraz pierwszy w Polsce psychosyntetyk, Autorka sięga do dzieciństwa, ukazując jak jego sytuacje tworzą wzorce reakcji i zachowań w życiowych problemach, rozwiązywania ich oraz budowania relacji z ludźmi. Całą indywidualną historię mamy bowiem zakodowaną w „pamięci ciała” (w jego komórkach) i emocjonalnej (energetycznej) reakcji na wszystkie podobne sytuacje, gdyż reagujemy jak automat (autopilot).

Wyjątkowo cenną jest zarówno część teoretyczna, oparta na najnowszych światowych doniesieniach naukowych, jak i część praktyczna (w postaci opisu wielu stosowanych technik i ich efektów), która potwierdza zawarte w pierwszej części teorie. Najważniejszym jest jednak własny przykład Autorki, „będący „żywym autorytetem tego” co opisuje.

Uzdrowienie tego rodzaju chorób jest wieloaspektowym oddziaływaniem na wszystkich poziomach siebie (fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym). Tylko od nas zależy wybór – zdrowia czy choroby i tylko my możemy siebie z nich uzdrowić – poprzez podjęcie decyzji, co z tym zrobić i dedykowanie siebie tej pracy.

Książka jest częścią „tercetu”- publikacji Autorki dedykowanych zagadnieniom medycznym (oprócz niej wchodzi do niego Fibromialgia; Człowiek kwantowy oraz Edukacja zdrowotna w praktyce) oraz ma swe odniesienia w innych jej książkach i naukowych artykułach pedagogicznych, poświęconych edukacji opartej o zasady psychosyntezy, „aby potem nie trzeba było terapii”, a szczególnie w książkach Psychosynteza w edukacji (Wydawnictwo Eneteia) czy Zrównoważony rozwój dziecka w świetle nowych wyzwań (Wydawnictwo Impuls), ale przede wszystkim ma swe odniesienie w refleksyjnej książce Autorki O sensie życia.

Bezcenna książka zarówno dla środowiska lekarzy, psychologów, jak i wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć siebie, odzyskać/zachować zdrowie i zależy im na zdrowiu własnych dzieci/wnuków i kolejnych pokoleń.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 18,20

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
18,20 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
18,99 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
25,20 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
25,20 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
  21,60 zł
w programie Nexto Premium
34,20 zł nexto.pl
mobi epub pdf
34,44 zł publio.pl
mobi
25,20 zł zinamon.pl
epub
25,20 zł zinamon.pl
pdf
25,20 zł zinamon.pl

Ewa D. Białek - inne e-booki

E-booki podobne do "Psychosomatyczne, emocjonalne i duchowe aspekty chorób ze stresu (choroby z autoimmunoagresji)"