ISBN:9788363435653

Dieta wspomagająca leczenie depresji, zaburzeń lękowych oraz skutków przewlekłego stresu.

Autor: Anna Piekarczyk

Wydawnictwo: Eprofess

Coś o tym wiemy :) ! Jako dietetycy tworzymy wiele programów żywienia dla pacjentów z różnymi zaburzeniami psychicznymi. I widzimy jak bardzo potrzebna oraz korzystna jest odpowiednio dobrana dieta dla pacjenta zmagającego się z tego typu zaburzeniami.

Przewlekły stres, depresja, obniżony nastrój psychiczny generuje zwiększone wymagania fizjologiczne dla organizmu. Zwiększa się zapotrzebowanie na makro- i mikroskładniki, jak również przeciwutleniacze.

Często pacjenci z epizodami depresji zgłaszający się do nas pragną wprowadzić pewne zmiany żywieniowe, nie wiedzą jednak od czego zacząć! Ten ebook z jadłospisem może Wam w tym pomóc. Odpowiednia dieta może stanowić uzupełnienie farmakoterapii czy pomocy psychologa, przyspieszyć powrót do zdrowia pacjentów z zaburzeniami psychicznymi i zmniejszać ryzyko pojawienia się kolejnego epizodu chorobowego.

Poznaj zasady komponowania diety przeciwzapalnej przy depresji i innych zaburzeniach psychicznych na przykładach.

Badania dotyczące korzystnego wpływu na zdrowie człowieka odnosi się do zmodyfikowanej diety śródziemnomorskiej (ModiMedDiet), która jest tak naprawdę dietą przeciwzapalną, skutecznie zmniejszającą ryzyko zaburzeń psychicznych i wspomagającą leczenie skutków długotrwałego stresu.

Dieta o której mowa zapewnia ok. 40% energii z tłuszczów (powyżej 50% z jednonienasyconych tłuszczów), ok. 40% energii z węglowodanów, ok. 18% energii z białka. Przykład takiej diety znajdziecie właśnie w tym ebooku.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 39.17 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
39.17 zł gandalf.com.pl
pdf
42.75 zł swiatebookow.pl
pdf
45.00 zł virtualo.pl

Anna Piekarczyk - inne e-booki