„Gry i zabawy historyczne” to pomoc naukowa z historii. Autorka proponuje praktyczny sposób analizowania historii. Lepszemu opanowaniu tematu służą proste i wesołe zadania, rebusy, zagadki i krzyżówki. Pierwsza część to wybór trudnych do wytłumaczenia zagadnień historycznych. Autorka tłumaczy je w sposób praktyczny i prosty. Podczas zajęć dzieci prowadzą czynny udział w lekcji. Lekcja prowadzona jest luźno w formie zabawy.

Druga część to analiza epok pod kątem kulturowo – historycznym. Opisane są tu nawyki danej epoki, skąd się brały i dlaczego, stroje i postęp cywilizacyjny. Jest to doskonała pomoc przy analizie tematów związanych z kulturą lub tematów powiązanych z tematami poruszanymi na języku polskim.
 

Książka zawiera proste i wesołe ćwiczenia aktywizujące. Uczeń wykonując te ćwiczenia, bawi się i uczy zarazem. Tematy historyczne są łączone z innymi przedmiotami np.: informatyką, religią, biologią czy polskim. Nauczyciel znajdzie tu pomysły na przeprowadzenie ciekawych i wesołych zajęć zintegrowanych lub proste i fajne zadanie domowe.

Książka jest oparta na pomysłach nauczycielki, która pracuje z trudną młodzieżą. Dzięki ćwiczeniom zaproponowanym w tej książce nauczyciel będzie w stanie włączyć do aktywnego udziału w lekcji najbardziej opornego ucznia.  

Grę zobaczysz tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=CvVsno19YF0