ISBN:9788363543280

Gry i zabawy historyczne

Autor: Malina Ziejewska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świat Przygody Almal

Stron: 48

Opłacalność: 17.6 zł/100 stron

„Gry i zabawy historyczne” to pomoc naukowa z historii. Autorka proponuje praktyczny sposób analizowania historii. Lepszemu opanowaniu tematu służą proste i wesołe zadania, rebusy, zagadki i krzyżówki. Pierwsza część to wybór trudnych do wytłumaczenia zagadnień historycznych. Autorka tłumaczy je w sposób praktyczny i prosty. Podczas zajęć dzieci prowadzą czynny udział w lekcji. Lekcja prowadzona jest luźno w formie zabawy.

Druga część to analiza epok pod kątem kulturowo – historycznym. Opisane są tu nawyki danej epoki, skąd się brały i dlaczego, stroje i postęp cywilizacyjny. Jest to doskonała pomoc przy analizie tematów związanych z kulturą lub tematów powiązanych z tematami poruszanymi na języku polskim.
 

Książka zawiera proste i wesołe ćwiczenia aktywizujące. Uczeń wykonując te ćwiczenia, bawi się i uczy zarazem. Tematy historyczne są łączone z innymi przedmiotami np.: informatyką, religią, biologią czy polskim. Nauczyciel znajdzie tu pomysły na przeprowadzenie ciekawych i wesołych zajęć zintegrowanych lub proste i fajne zadanie domowe.

Książka jest oparta na pomysłach nauczycielki, która pracuje z trudną młodzieżą. Dzięki ćwiczeniom zaproponowanym w tej książce nauczyciel będzie w stanie włączyć do aktywnego udziału w lekcji najbardziej opornego ucznia.  

Grę zobaczysz tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=CvVsno19YF0

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 8.45 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
8.45 zł septem.pl
pdf
8.45 zł sensus.pl
pdf
od 7.61 zł
(dla stałych klientów)
8.45 zł ebookpoint.pl

Malina Ziejewska - inne e-booki

E-booki podobne do "Gry i zabawy historyczne"