Ze szczęściem w ciuciubabkę

Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok

Stron: 449

Opłacalność: 2.99 zł/100 stron

Oszczędzasz: 33%

Ze szczęściem w ciuciubabkę nie jest powieścią autobiograficzną, ale jej bohaterowie są bez mała realni. Nic dziwnego, życie jednej z pisarek posłużyło do skonstruowania historii. Przedstawiają złożoność problemów wyższych sfer – świata, w którym króluje perfekcja. Na defekty i słabości nie ma tu miejsca. Najdrobniejszą niedoskonałość kamufluje kłamstwo, prawdę zasłania tajemnica, emocje tłumi cisza, która jednocześnie potwierdza własną godność i wyższość nad niefortunnym losem.

Życie Emmy mogłoby wydawać się idealne. Zawsze miała to, o czym inni marzą. Dzieciństwo spędziła w pięknej kamienicy na starym Mokotowie. Ojciec - lekarz zapewnił jej dobrobyt i znaczny posag. Wujek - sławny kardiochirurg, otworzył drzwi do nobliwych kręgów towarzyskich, również za granicą. W ten sposób wyszła za mąż w Szwajcarii i osiedliła się nad Jeziorem Genewskim. Całe życie należała do tych uprzywilejowanych, otoczona ogólnym szacunkiem i sympatią. Dlaczego zatem jest nieszczęśliwa?

Ze szczęściem w ciuciubabkę to wnikliwy portret psychologiczny kobiety wrażliwej. Z dziecinną szczerością Emma odsłania swój świat emocjonalny, ale również pozwala nam podróżować, zwiedzać i poznawać innych bohaterów. Ich grono jest niewielkie, tym niemniej znajdujemy różne osobowości. Opisane charaktery to mieszanka subtelności i nonszalancji, przyprawiona odrobiną makiawelizmu – tak, jak w prawdziwym życiu. Akcja książki dzieje się na przemian w Polsce i w Szwajcarii.

Wersja dostępna w nowym formacie MOBI.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 13,43

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 12,09 zł
(dla stałych klientów)
13,43 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
13,93 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
15,52 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
17,71 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
  11,94 zł
w programie Nexto Premium
19,90 zł nexto.pl
mobi epub pdf
19,90 zł publio.pl
mobi epub
14,93 zł litres.pl
mobi epub
19,90 zł empik.pl
mobi epub
19,90 zł virtualo.pl
mobi
15,90 zł zinamon.pl
epub
15,90 zł zinamon.pl
pdf
15,90 zł zinamon.pl

Stanisław Ignacy Witkiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Ze szczęściem w ciuciubabkę"