„Ludzie którzy szli” analiza. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie jednego z opowiadań Tadeusza Borowskiego pod tytułem „Ludzie którzy szli”. Utwór ukazuje realia obozowe oraz proces ludobójstwa. Więźniowie, którym dane jest żyć i pracować co dzień ze swych bloków widzą setki, tysiące bezimiennych osób, które podążają drogą do zagłady. W wypracowaniu dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość poparta cytatami zawiera 326 słów.

„Pożegnanie z Marią”- analiza. Poniższe wypracowanie stanowi analizę opowiadania Tadeusza Borowskiego pod tytułem „Pożegnanie z Marią”. Akcja opowiadania rozgrywa się w Warszawie tuż przed i w czasie aresztowania Marii – narzeczonej Tadeusza. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość zawiera 422 słowa.

„Pożegnanie z Marią”- problematyka utworu. Poniższe wypracowanie zawiera omówienie problematyki opowiadania Tadeusza Borowskiego „Pożegnanie z Marią”. Akcja utworu ma miejsce w roku 1943 przed i po aresztowaniu narzeczonej autora tytułowej Marii. Całość porusza tematykę historyczno- socjologiczną ukazując życie ludzi w okupowanej Warszawie. W wypracowaniu poruszono wszystkie najważniejsze wątki. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 434 słowa.

„Proszę Państwa do gazu” – analiza. W poniższym wypracowaniu dokonano analizy i omówienia opowiadania Tadeusza Borowskiego pod tytułem „Proszę Państwa do gazu”. To jedno z wielu opowiadań zgromadzonych w cyklu, które ukazuje obozowe życie, oraz okrutna prawdę na temat procesu ludobójstwa. W tekście dokładnie przeanalizowano treść i wymowę utworu. Całość poparta cytatami zawiera 457 słów.

Obraz II wojny światowej zaprezentowany w lekturze. Tekst stanowi prezentację obrazu II wojny świtowej stworzonego przez Tadeusza Borowskiego w zbiorze opowiadań zatytułowanych „Pożegnanie z Marią”. Autor nie tylko jako obserwator ale i czynny uczestnik tragicznych sytuacji pozwala czytelnikowi zrozumieć procesy zachodzące w osobowości i zachowaniu człowieka. Jak wynika bowiem jasno z cyklu człowiek doświadczający wojny nigdy nie będzie patrzył na świat w ten sam sposób. Tekst zawiera 250 słów.