ISBN:9788363758462

Jack Strong vel Ryszard Kukliński nadaje

Autor: Ronald Yust

Wydawnictwo: Wydawnictwo Astrum

JACK STRONG vel RYSZARD KUKLIŃSKI NADAJE autorstwa Ronalda Yusta to fascynująca książka, do lektury której zapraszam czytelników o mocnych nerwach.

Nie ma tu słodkich opisów i hymnu pochwalnego na cześć Ryszarda Kuklińskiego. Opisywane w powieści sceny są niezwykle naturalne, brutalne, pełne krwi i okrutnego seksu.

W biografii szpiega-wojskowego pułkownika, wóda leje się strugą, kobiety same lgną do bohatera, a on się tym szczyci.

Bohater, rocznik 1930, widział niejedno - wszak przeżył II Wojnę Światową, rodzącą się władzę ludową, okres zimnej wojny. I jako zawodowy wojskowy, maczał w tym wszystkim palce! Szybko piął się po szczeblach kariery – służył jako oficer sztabowy i przygotowywał między innymi plany inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W 1964 roku ukończył studia w Akademii Sztabu Generalnego, potem kurs w Akademii im. Woroszyłowa. Wiadomym jest, że od 1962 roku Kukliński współpracował z kontrwywiadem wojskowym – zarządem II WSW.

W Polsce nie milkną spory i dyskusje na temat oceny działań szpiegowskich Ryszarda Kuklińskiego vel Jacka Stronga - taki przyjął pseudnim jako agent na rzecz wywiadu amerykańskiego. Mówi się, że cena którą zapłacił PRL-owski szpieg wszech czasów nie była warta poświęcenia życia dwóch synów.

W tym życiorysie jest wiele czarnych plam, między innymi dotyczących śmierci zarówno jego synów, jak i samego Kuklińskiego. Jedno jest pewne. W całym jego szpiegowskim życiu po piętach deptało mu KGB. A to nie byli mili chłopcy. I o tym jest ta książka.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 13.39 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
15.98 zł vagabook.pl
mobi epub
16.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
18.10 zł litres.pl
mobi epub
19.98 zł ibuk.pl
mobi epub
23.50 zł woblink.pl
pdf
13.39 zł gandalf.com.pl
pdf
14.12 zł swiatebookow.pl
pdf
14.86 zł virtualo.pl
pdf
od 13.82 zł
(dla stałych klientów)
15.36 zł ebookpoint.pl
pdf
15.36 zł septem.pl
mobi
21.20 zł zinamon.pl
epub
21.20 zł zinamon.pl

Ronald Yust - inne e-booki

E-booki podobne do "Jack Strong vel Ryszard Kukliński nadaje"