Zarządzanie ryzykiem operacyjnym w zapewnianiu ciągłości działania organizacji

Autor: Janusz Zawiła-Niedźwiecki

Wydawnictwo: Edu-Libri

Stron: 183

Opłacalność: 13.85 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Przed ryzykiem warto się zabezpieczać nie tylko rezerwami finansowymi, ale także przemyślanym planem reagowania na symptomy i przejawy ryzyka.

Książka została napisana przez praktyka i wiodącego specjalistę z zakresu zarządzania zapewnianiem ciągłości działania organizacji. Autor przedstawia wpierw od strony podstaw teoretycznych, a następnie w formie poradnikowej, jak zapewniać ciągłość działania organizacji, jak projektować rozwiązania zapobiegawcze wobec zidentyfikowanych i przeanalizowanych zagrożeń oraz jak przygotowywać rozwiązania przemyślanego reagowania na możliwe zakłócenia. W szczególności ostatni rozdział książki przedstawia rekomendowany proces projektowania takich rozwiązań.

Szczególną konsekwencją współczesnego narastania konkurencji gospodarczej jest poszukiwanie i wdrażanie coraz bardziej wyrafinowanych rozwiązań organizacji pracy, wytwarzania oraz świadczenia usług. To naraża organizacje stosujące takie rozwiązania na specyficzny rodzaj ryzyka, bezpośrednio związanego z działaniem organizatorskim oraz dyspozycyjnością zasobów wewnętrznych. Ryzyko to nazywane jest operacyjnym.

Jego znaczenie i wpływ na skuteczność działania organizacji będą z czasem rosnąć. Zarządzanie bezpieczeństwem organizacji jest w praktyce codziennego działania świadomym zarządzaniem takim ryzykiem, tj. zapewnianiem właściwej sprawności działania przez uwzględnianie potencjalnych zagrożeń wynikających z tego ryzyka.

Zarządzanie takie opiera się na wprowadzaniu mechanizmów zapobiegania - prewencyjnego (ex-ante) oraz naprawczego (ex-post) - powstawaniu zakłóceń, czyli materializowaniu się tego ryzyka. Rozwiązania zapewniania bezpieczeństwa stanowią prewencję w stosunku do możliwych czynników ryzyka. Jeśli te rozwiązania okazują się nieskuteczne należy dysponować możliwością uruchomienia przygotowanych zawczasu rozwiązań utrzymania ciągłości działania. Projektowanie rozwiązań ciągłości działania jest więc ściśle powiązane z analizą ryzyka i projektowaniem rozwiązań bezpieczeństwa.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 25,35

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
25,35 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
32,64 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
34,71 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
35,10 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
  23,40 zł
w programie Nexto Premium
37,05 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 35,10 zł
(dla stałych klientów)
39,00 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
39,00 zł onepress.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
39,00 zł legimi.com
mobi epub pdf
39,00 zł publio.pl
mobi epub pdf
39,00 zł virtualo.pl
mobi epub
38,99 zł empik.pl
mobi epub
29,00 zł
(z kodem prom.)
39,00 zł woblink.pl
mobi
25,40 zł zinamon.pl
epub
25,40 zł zinamon.pl
pdf
25,40 zł zinamon.pl

Janusz Zawiła-Niedźwiecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Zarządzanie ryzykiem operacyjnym w zapewnianiu ciągłości działania organizacji"