Wieńczysław Gliński. Aktor Amant Tata

Autor: Katarzyna Wasilewska

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Stron: 272

Opłacalność: 10.55 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Kpiący z reżimu prowokator i reakcjonista czy pieszczoch władz PRL, który potępił bojkot radia i telewizji w czasie stanu wojennego?

Gwiazdor z pierwszych stron gazet, ulubieniec publiczności, zdobywca Złotej i Srebrnych Masek, o którym po latach telewizja zapomniała.

Mimo trudnych okupacyjnych doświadczeń pogodnie usposobiony żartowniś, który – jak przystało na osobę urodzoną w prima aprilis – dowcip miał we krwi.

Bawił warszawską publiczność na deskach teatrów: Polskiego, Kameralnego, Komedia i Narodowego. A wzruszał w filmach „Orzeł”, „Kanał” czy „Echo”.

Kim był jeden z najpopularniejszych powojennych aktorów? Na to pytanie stara się odpowiedzieć córka Wieńczysława Glińskiego – Katarzyna Wasilewska, która nie tylko częstuje czytelników najsmakowitszymi anegdotami ze środowiska artystycznego, ale także nie unika rozprawiania się z niewygodnymi faktami z życia ojca.

Aktora wspominają również największe sławy polskiego kina i teatru: Grażyna Barszczewska, Barbara Krafftówna, Laura Łącz, Beata Tyszkiewicz, Ewa Wiśniewska, Ignacy Gogolewski, Jan Kobuszewski, Olgierd Łukaszewicz, Wiesław Michnikowski, Daniel Olbrychski i inni.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 28,70

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28,70 zł virtualo.pl
mobi epub
34,29 zł gandalf.com.pl
mobi epub
36,49 zł swiatebookow.pl
mobi epub
36,90 zł ravelo.pl
mobi epub
37,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  24,60 zł
w programie Nexto Premium
38,95 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
41,00 zł legimi.com
mobi epub
41,00 zł publio.pl
mobi epub
41,00 zł ibuk.pl
mobi
36,90 zł zinamon.pl
epub
36,90 zł zinamon.pl