ISBN:9788363855192

Dziury w całym. Wstęp do miejskich rewolucji.

Autor: Krzysztof Nawratek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Oszczędzasz: 21%

 

Są miasta – place zabaw, jak Dubaj. Są miasta kreatywne, jak Berlin. Są miasta apolityczne, jak Las Vegas. Są miasta, które się kurczą, jak Detroit czy Łódź. I takie, które rosną, jak miasta w Afryce. Ale czy miasta mają w ogóle jakąś przyszłość?

Krzysztof Nawratek uważa, że miasto to jedno wielkie kłamstwo. Bo wcale nie jest już potrzebne –to nie ono współcześnie jest głównym ośrodkiem produkcji przemysłowej, a odkąd mamy internet, to nie tu powstają języki i kody kultury. „Miasto oczywiście wciąż posiada resztki atrybutów, które uzasadniały jego istnienie w przeszłości, wciąż jest tu jakiś przemysł, handel, instytucje władzy i wiedzy. To jednak tylko pozostałości. Ślady minionej świetności. Minionego sensu” – pisze.

I wcale nie chodzi tu o jakąś antymiejską fobię. Chodzi o to, żeby na nowo wymyślić sens istnienia miasta. Nowe, jeszcze lepsze kłamstwo. A do tego potrzeba miejskiej rewolucji, prawdziwej miejskiej zmiany.

Krzysztof Nawratek (1970) – architekt i urbanista, wykładowca School of Architecture, Design and Environment w Plymouth, autor książki Miasto jako idea polityczna (2008).

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 15.88 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
  10.24 zł
w programie Nexto Premium
15.88 zł nexto.pl
mobi epub
15.92 zł gandalf.com.pl
mobi epub
16.22 zł swiatebookow.pl
mobi epub
17.07 zł virtualo.pl
mobi epub
20.00 zł publio.pl

E-booki podobne do "Dziury w całym. Wstęp do miejskich rewolucji."