Żółte ptaki

Autor: Kevin Powers

Wydawnictwo: Insignis

Stron: 288

Opłacalność: 8.57 zł/100 stron

Oszczędzasz: 18%

Gdziekolwiek by nie spojrzał, widzi Murpha.

Wzdryga się za każdym razem, kiedy obok przejeżdża samochód. Jego palce chwytają karabin, którego nie ma i którego nie trzymał już od miesięcy. Nieznajomi patrzą na niego jak na bohatera, lecz on czuje się, jakby znikał.

W rok po powrocie z wojny nie może się opędzić od wspomnień. Ciała płonące w rześkim porannym powietrzu. Promienie słońca przeświecające przez gałęzie drzew. Kule, które wzbijają obłoczki pyłu. Zmarszczki na wodzie drżące niczym szarpnięte struny.

I obietnica, którą złożył jego matce. Że wróci z nim, całym i zdrowym, do domu.

***

„Wojna próbowała nas zabić wiosną”. Tak rozpoczyna się przejmująca historia przyjaźni i straty. Dwaj szeregowi — dwudziestojednoletni Bartle i osiemnastoletni Murph, koledzy ze szkolenia dla rekrutów w Stanach — zostali rzuceni w wir wojny, na którą żaden z nich nie był gotowy. Ich pluton walczy teraz w krwawych potyczkach o odbicie irackiego miasta Al Tafar. A Bartle obiecał, że sprowadzi Murpha żywego do domu.

W niekończącej się serii długich, mozolnych dni dwaj młodzi żołnierze robią wszystko, by wzajemnie chronić się przed czyhającymi wszędzie śmiertelnymi niebezpieczeństwami: irackimi bojownikami, ekstremalnym zmęczeniem i wyczerpującym napięciem psychicznym. Kiedy rzeczywistość zaczyna zmieniać się w mglisty koszmar, Murph stopniowo traci kontakt z otaczającym go światem, a Bartle podejmuje działania, o które nigdy by siebie nie podejrzewał.

Żółte ptaki to niezwykle oryginalna, głęboka i emocjonalna powieść, która ukazuje dewastujący wpływ wojny toczonej za granicami kraju — nie tylko na żołnierzy, ale także na ich pozostające w ojczyźnie rodziny. Zdaniem wielu krytyków debiut Kevina Powersa to arcydzieło literatury wojennej.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 24,69

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25,06 zł empik.pl
mobi epub
19,99 zł
(z kodem prom.)
29,99 zł woblink.pl
epub
od 22,22 zł
(dla stałych klientów)
24,69 zł ebookpoint.pl
epub
25,02 zł gandalf.com.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl
epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
epub
28,40 zł swiatebookow.pl
epub
28,41 zł ibuk.pl
epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
epub
29,90 zł virtualo.pl

Kevin Powers - inne e-booki

E-booki podobne do "Żółte ptaki"