ISBN:9788363962401

Finansowe uwarunkowania rozwoju organizacji gospodarczych. Ryzyko w rachunkowości i zarządzaniu finansami

Autor: redakcja naukowa, Jan Turyna, Jan Rak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Oszczędzasz: 31%

Monografia jest efektem prac nadesłanych na V edycję, organizowanej przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, konferencji naukowej pn. Finansowe uwarunkowania rozwoju organizacji gospodarczych (FUROG). Prace te problem ryzyka jako kategorii ekonomicznej, sprawozdawczej i finansowej ujmują w sposób wieloaspektowy z uwzględnieniem dotychczasowych doświadczeń w tym zakresie.
Strukturyzując publikację autorzy starali się uporządkować podejście prezentowane przez poszczególnych autorów. W części pierwszej znalazły się prace skoncentrowane na ogólnym podejściu do ryzyka w kontekście funkcjonowania rynków finansowych i kapitałowych. W części drugiej zamieszczone zostały artykuły dotyczące podejścia do problematyki ryzyka na gruncie sprawozdawczości finansowej. Natomiast trzecia część dotyczy przypadków analizy ryzyka w prowadzonej działalności gospodarczej, także pozafinansowej.
Szerokie spektrum w podejściu do ryzyka przez autorów potwierdza konieczność prowadzenia dalszej dysputy nad tą problematyką. Dotyczy to zarówno podejścia teoretycznego, jak i badań istoty ryzyka dla praktyki gospodarczej.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 20.58 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
20.58 zł ebuczek.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
22.50 zł ibuk.pl
pdf
24.00 zł onepress.pl
pdf
od 21.60 zł
(dla stałych klientów)
24.00 zł ebookpoint.pl
pdf
27.00 zł zinamon.pl
pdf
30.00 zł swiatebookow.pl

redakcja naukowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Finansowe uwarunkowania rozwoju organizacji gospodarczych. Ryzyko w rachunkowości i zarządzaniu finansami"