Podstęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym, jak Rosja kiwa Zachód

Autor: Edward Lucas

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing

Oszczędzasz: 20%

Władcy szpiegów z Kremla i ze stolic Zachodu rywalizują o dominację od niemal stulecia – od czasu schwytania przez bolszewików w 1925 roku pracującego dla brytyjskiego wywiadu Sidney’a Reilly’ego, nazywanego Asem szpiegów, po deportowanie w roku 2010 ze Stanów Zjednoczonych za szpiegostwo na rzecz Rosji Anny Chapman.
W „Podstępie” Edward Lucas ujawnia prawdziwe dzieje Chapman i jej kolegów. Opisuje ich tajne misje w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale też odsłania kulisy polowania na szpiegów, które doprowadziło do ich upadku. Rzuca światło na nieznane triumfy i klęski zachodnich wywiadów w latach Zimnej Wojny, które dały fundament szpiegostwu przemysłowemu i politycznemu w dzisiejszych czasach. O dziejach szpiegowskich wojen po rozpadzie ZSRR opowiada na podstawie rozmów, które jako jedyny autor przeprowadził z najważniejszą „wtyczką” Rosji w NATO, Hermanem Simmem. Ujawnia też straszliwe losy moskiewskiego prawnika, Siergieja Magnickiego, który odważył się rzucić wyzwanie rządzącej w stolicy Rosji mafii.
Niegdyś płynącym z Moskwy zagrożeniem był komunizm. Dziś, zdaniem autora, są nim siłowiki – byli pracownicy radzieckiej bezpieki i bezlitośni ludzie siły. „Podstęp” to lektura dla każdego, kto jest gotów odkryć, jakie wyzwanie stanowią oni dla świata. I dla własnego narodu.

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 27,99

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
27,99 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
29,27 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
33,24 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
33,24 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
  21,00 zł
w programie Nexto Premium
33,25 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
34,99 zł legimi.com
mobi epub pdf
34,99 zł publio.pl
mobi epub pdf
34,99 zł virtualo.pl
mobi
31,50 zł zinamon.pl
epub
31,50 zł zinamon.pl
pdf
31,50 zł zinamon.pl

Edward Lucas - inne e-booki

E-booki podobne do "Podstęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym, jak Rosja kiwa Zachód"