Poradnik dla zarządców nieruchomości, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, deweloperów i gmin. Część 2

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Grupa Medium

Poradnik omawia gospodarowanie odpadami, w tym zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym na osiedlu w kontekście zmian, jakie niesie ze sobą nowa ustawa śmieciowa, która wejdzie w życie 01.07.2013 r. Doradza, jak wykorzystać nowe technologie informatyczne, wspomagające zarządzanie nieruchomościami.
Zawiera teksty podpowiadające, jak wyeliminować problem braku balkonów w budynkach z wielkiej płyty oraz jak dostosować budynek do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych – czyli jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę użytkowników platform dźwigowych.
Porusza temat związany z rozliczaniem i opomiarowaniem mediów w budynkach wielorodzinnych, zwłaszcza w kontekście zamieszania związanego z dowolnością wyboru przepisów ECC i wytycznymi nowej dyrektywy wodomierzowej MID.
Ponadto w poradniku swoje miejsce znalazło szukanie oszczędności poprzez dodatkowe docieplenie ścian oraz modernizację i konserwację instalacji co i cwu, wymianę głowic i zaworów termostatycznych.
Zarządcy nieruchomości często zmagają się z wilgocią w budynkach. Poradnik podpowiada zatem, co zrobić, aby skutecznie się jej pozbyć i osuszyć mury. W publikacji nie zapomniano też o problemie siermiężnych klatek schodowych, z lamperiami od dziesięcioleci niezmiennie malowanymi na szarobure kolory.
Estetyka budynku dotyczy nie tylko jego wnętrza. To także funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne otoczenie – zwłaszcza tereny rekreacyjne i place zabaw przeznaczone dla najmłodszych. Poradnik podpowiada więc, jak bezpiecznie i optymalnie wyposażyć te tereny.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 0,00

Formaty Cena Księgarnia
pdf
0,00 zł woblink.pl
pdf
0,00 zł publio.pl

praca zbiorowa - inne e-booki