Spowiedź legionisty

Autor: Sebastian Cybulski

Wydawnictwo: Grupa Medium

Opłacalność: 8.34 zł/100 stron

Książka wspomnieniowa, przedstawiająca służbę Polaka w Legii Cudzoziemskiej. Codzienny trud służby na całym świecie w różnych szerokościach geograficznych. Przyjaźnie i problemy pokazane z perspektywy rekruta jak również doświadczonego legionisty. Książka wzbogacona o zdjęcia z archiwum autora.

Autor  przedstawia czytelnikowi obraz codziennego życia w koszarach i na placach ćwiczeń. Poznajemy wymogi dyscypliny twardej, często brutalnej i bezwzględnej, która eliminuje jednostki słabe fizycznie i psychicznie, tworzy żołnierza twardego, gotowego do wykonania każdego zadania, dyscypliny, która też spaja i cementuje ludzi w jeden sprawny twór – Legię Cudzoziemską. Wspominając początki swojej służby w Legii zwraca uwagę  na olbrzymi problem żołnierzy szeregowych, jakim jest bariera  językowa. Opisuje trudności komunikacyjne świeżo wcielonych żołnierzy z przełożonymi. Nie unika też trudnych tematów. Wprawdzie marginesowo, ale pokazuje skutki morderczych szkoleń, ciągłego stresu. Wielu jego kolegów i towarzyszy nie wytrzymuje trudów służby i sięga po alkohol, narkotyki. W efekcie przestają być żołnierzami.

Autor nie ukrywa, że jest najemnikiem tak jak wszyscy żołnierze. Każdy z nich wstępując do służby kierował się określonymi  motywami. I choć motyw ekonomiczny jest ważny to nie najważniejszy. Większość żołnierzy z dumą nosi mundur Legii Cudzoziemskiej a uczestnictwo w najtrudniejszych zadaniach traktują jak  misję i powołanie.

Zachęcam do przeczytania książki, bo potwierdza ona, iż Legia Cudzoziemska jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
34,99 zł publio.pl
pdf
od 20,42 zł
(dla stałych klientów)
22,69 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
22,74 zł ibuk.pl
pdf
29,04 zł woblink.pl
pdf
31,14 zł swiatebookow.pl
pdf
31,49 zł ravelo.pl
pdf
31,50 zł zinamon.pl
pdf
  20,99 zł
w programie Nexto Premium
33,24 zł nexto.pl

E-booki podobne do "Spowiedź legionisty"