Wentylacja i klimatyzacja laboratoriów

Autor: Jacek Sawicki

Wydawnictwo: Grupa Medium

Oszczędzasz: 47%

W rozdziale pierwszym omówiono zalecenia ogólne stawiane systemom wentylacyjnym i klimatyzacyjnym pomieszczeń laboratoryjnych. Należy zaznaczyć, że pojęcie laboratorium nie dotyczy wyłącznie pomieszczenia, w którym wykonywane są bezpośrednio badania i eksperymenty. Do strefy laboratorium zalicza się m.in. magazyny odczynników niezbędnych w laboratorium, pomieszczenia socjalne personelu czy pomieszczenia odzieży ochronnej.
W rozdziale drugim zaprezentowano systemy wentylacji i klimatyzacji wybranych rodzajów laboratoriów oraz omówiono stosowane rozwiązania techniczne. Można w nim znaleźć informacje na temat wentylacji np. laboratoriów medycznych, chemicznych, fizycznych.
W każdym laboratorium stosuje się pewne rozwiązania z zakresu wentylacji, umożliwiające usuwanie emitowanych do powietrza zanieczyszczeń i ograniczające ich rozprzestrzenianie się w pomieszczeniu. Zaliczyć do nich należy m.in. odciągi miejscowe, okapy, komory bezpiecznej pracy, digestoria. Urządzenia i rozwiązania techniczne spełniające te funkcje zaprezentowano w kolejnym, trzecim rozdziale.
Rozdział ostatni natomiast zawiera krajowe wymagania prawne dotyczące stosowania wentylacji i klimatyzacji w laboratoriach z krótkim komentarzem autora opracowania.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 22,75

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
22,75 zł ibuk.pl
pdf
23,74 zł gandalf.com.pl
pdf
29,05 zł woblink.pl
pdf
31,15 zł swiatebookow.pl
pdf
31,50 zł ravelo.pl
pdf
31,50 zł zinamon.pl
pdf
  21,00 zł
w programie Nexto Premium
33,25 zł nexto.pl
pdf
37,00 zł septem.pl
pdf
od 33,30 zł
(dla stałych klientów)
37,00 zł ebookpoint.pl
pdf
43,05 zł publio.pl

Jacek Sawicki - inne e-booki

E-booki podobne do "Wentylacja i klimatyzacja laboratoriów"