Przemiany. Tom III

Autor: Owidiusz

Wydawnictwo: Armoryka

Stron: 367

Oszczędzasz: 34%

Jest to reprint oryginalnego pierwszego wydania "Przemian". Oferujemy trzy tomy, które zawierają tekst łaciński jego znakomite tłumaczenie na język polski, oraz wstęp, streszczenia poszczególnych ksiąg i bardzo obszerne objaśnienia i przypisy.

"Przemiany" inaczej "Metamorfozy" (łac. Metamorphoseon, Libri Quindecim) to złożony z piętnastu ksiąg poemat epicki, napisany przez rzymskiego poetę Owidiusza, przedstawiający przy pomocy wątków mitologii greckiej i rzymskiej stworzenie i historię świata. Owidiusz opowiada lub wspomina 250 mitów zawierających motyw przemiany.

Utwór miał na celu stworzenie oryginalnej, rzymskiej wersji kosmogonii i był tworzony pod mecenatem Oktawiana Augusta między 2 a 8 rokiem naszej ery. Dzieło to opowiada o powstaniu świata, zwierząt, roślin i ciał niebieskich. Księgi I–V przedstawiają najstarsze mity – od chaosu przez potop, cztery wieki ludzkości, pożar świata do czasów tebańskich. Księgi VI–X obejmują mity dotyczące Herkulesa. Od księgi XI zaczynają się mity trojańskie, italskie i rzymskie.

Owidiusz wzorował się na pisarzach greckich: Kallimachu, Eratostenesie, Nikanderze z Kolofonu, Parteniosie z Nikai oraz rzymskich: Katullusie, Cynnie, Macerze. "Przemiany" są jedną z ważniejszych książek opisujących mitologię.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 3,30

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
3,30 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
od 3,61 zł
(dla stałych klientów)
4,01 zł ebookpoint.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
4,50 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
4,75 zł ibuk.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
5,00 zł woblink.pl
bez DRM pdf
5,01 zł publio.pl
bez DRM pdf
7,54 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
  4,80 zł
w programie Nexto Premium
7,60 zł nexto.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
9,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
9,00 zł virtualo.pl

Owidiusz - inne e-booki

E-booki podobne do "Przemiany. Tom III"