ISBN:9788364145551

Narodziny Atlantydy. Fakty i mity na temat relacji Platona

Autor: Jarosław Molenda

Wydawnictwo: Armoryka

Stron: 430

Opłacalność: 2.55 zł/100 stron

Oszczędzasz: 45%

Ze wszystkich mitycznych królestw Atlantyda jest chyba najbardziej popularna, mimo że dotąd jej nie odnaleziono. Sława ta jest zupełnie zrozumiała - Europejczycy zaliczają się do spadkobierców kultury antycznej, która z kolei była następczynią jeszcze starszych cywilizacji egipskiej i minojskiej, a te – być może – imperium Atlantydów.

Większość opracowań skupia się na tym, w jaki sposób i gdzie ZNIKNĘŁA legendarna wyspa, ale ważniejsze jest, gdzie i jak NARODZIŁA SIĘ zagadkowa cywilizacja. Znalezienie odpowiedzi na to drugie pytanie, będzie jednocześnie odpowiedzią na pierwsze.

 

Jarosław Molenda, absolwent filologii klasycznej UAM w Poznaniu, znaczną część opisywanych miejsc odwiedził osobiście, gdyż jego pasją są podróże śladami starożytnych cywilizacji. Ich pokłosiem są książki Mumie. Fenomen kultur, Poczet odkrywców i zdobywców Ameryki Łacińskiej, Tajemnice polskich grobowców, Panama 1671, Tupac Amaru II, Rośliny, które zmieniły świat. Był współpracownikiem kolegium redakcyjnego „Encyklopedii Geograficznej Świata”; jego teksty zamieszczały m.in. pisma: „Archeologia Żywa”, „Filomata”, „Focus Historia”, „Globtroter”, „Miejsca Święte”, „Nieznany Świat”, „Voyage”, „Wiedza i Życie”, „Zew Północy” czy „Żyj długo”. Jest członkiem Polskiego Klubu Przygody i South American Explorers, współodkrywcą prekolumbijskich ruin w pobliżu Vista Alegre i Urpipata (Peru), a także jednym z trzech pierwszych Polaków, jakim udało się dotrzeć do najwyżej położonych ruin inkaskich w paśmie Puncuyoc.

Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 10.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 9.86 zł
(dla stałych klientów)
10.95 zł ebookpoint.pl
mobi epub
13.85 zł ebuczek.pl
mobi epub
14.63 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
15.92 zł ibuk.pl
mobi epub
17.71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
19.90 zł woblink.pl
mobi epub
19.90 zł litres.pl
mobi epub
19.90 zł publio.pl
mobi epub
21.35 zł empik.pl
mobi epub
21.35 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
21.35 zł legimi.com
mobi
12.90 zł zinamon.pl
epub
12.90 zł zinamon.pl

Jarosław Molenda - inne e-booki

E-booki podobne do "Narodziny Atlantydy. Fakty i mity na temat relacji Platona"