ISBN:9788364185731

Dobry glina. Żołnierze miłujący

Autor: Andrzej Sawicki

Wydawnictwo:

Seria Dobry Glina składa się z barwnych, trzymających w napięciu i mocno osadzonych w realiach dawnej Warszawy opowieści sensacyjnych. Tom Żołnierze miłujący pokazuje początki funkcjonowania pierwszej polskiej policji śledczej z prawdziwego zdarzenia, zajmującej się rozwiązywaniem poważnych zagadek kryminalnych. Jej twórcą był legendarny stróż prawa, Augustyn Feliks Gliński (1762-1828), człek prawy i wielkiego serca, a dla przestępców bezlitosny. Podziwiający pana Augustyna prosty lud warszawski przezwał go Gliną.

Oto pierwsza z historii o „generale policjantów”, pamięć o którym żyje do dziś w przezwisku polskich gliniarzy.

W grudniu 1807 roku spokojnym warszawskim Żoliborzem wstrząsa potężny wybuch, który niszczy pałacyk zajmowany przez oficera armii napoleońskiej. Policjanci z nowo utworzonego Wydziału Śledczego wszczynają dochodzenie, ale szybko zostają odsunięci od sprawy przez Francuzów. Nie dają za wygraną, bo Warszawa to ich miasto i żabojady nie będą się tutaj szarogęsić. Szybko okazuje się, że afera sięga samych szczytów władz Księstwa Warszawskiego.

Andrzej W. Sawicki - autor powieści "Inkluzja" oraz "Nadzieja czerwona jak  śnieg". Ponadto opublikował kilkanaście opowiadań w pismach i w pięciu antologiach. Z zawodu chemik, z zamiłowania badacz histori naukii i wojskowości.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Andrzej Sawicki - inne e-booki

E-booki podobne do "Dobry glina. Żołnierze miłujący"