ISBN:9788364203480

Światowy model informacji bibliograficznej

Autor: Dorota Siwecka

Wydawnictwo: SBP

Niniejsza książka stanowi analizę zaleceń i wytycznych, jakie pojawiły się na arenie międzynarodowej w ostatnim sześćdziesięcioleciu (od lat 50. XX w. do pierwszego dziesięciolecia XXI w.), a które dotyczyły pośrednio lub bezpośrednio kształtowania modelu informacji bibliograficznej.

Praca została podzielona na dziewięć rozdziałów dotyczących kształtowania się modelu informacji bibliograficznej. Omówiono w nich problemy ściśle powiązane z tą problematyką.

Jednak, aby nakreślić całościowy obraz i kontekst, w jakim przejawiała się informacja bibliograficzna, przedstawiono także zagadnienia związane pośrednio z rejestracją bibliograficzną. Znalazły się więc w pracy fragmenty dotyczące problematyki opisu bibliograficznego, opisu formalnego, formatu wymiany danych czy zmian zachodzących w postaci bibliografii, a także odnoszące się do powiązań rejestracji bibliograficznej z udostępnianiem zbiorów (relacje między programami UBC oraz UAP),oraz problematyki systemów identyfikacji dokumentów szeroko wykorzystywanych w działalności informacyjnej.

Zaprezentowano też możliwe kierunki dalszego rozwoju informacji bibliograficznej.

Pracę uzupełniono wykazem stosowanych skrótów, wykazem skrótów tytułów czasopism, bibliografią wykorzystanych źródeł, dokumentów normalizacyjnych20, opracowań i wydawnictw informacyjnych oraz indeksem przedmiotowym, uwzględniającym jednostkowe nazwy osobowe, nazwy organizacji i instytucji, nazwy systemów, programów.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 32.51 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32.57 zł ebuczek.pl
pdf
32.51 zł gandalf.com.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
36.00 zł ibuk.pl
pdf
43.20 zł zinamon.pl
pdf
48.00 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Światowy model informacji bibliograficznej"