Filozofia wina

Autor: Bela Hamvas

Wydawnictwo: Studio Emka

Stron: 164

Opłacalność: 23.11 zł/100 stron

Ekskluzywne albumowe wydanie genialnej węgierskiej książki o winach autorstwa Beli Hamvasa "Filozofia wina", wzbogaconej o esej Sándora Márai, "O węgierskich winach"

Béla Hamvas, wybitny eseista, pisarz, filozof, napisał książkę Filozofia wina latem 1945 roku podczas pobytu w Berény nad Balatonem. Tworzył Hamvas tę uważaną za perełkę w jego twórczości pełną erudycji rozprawę w panującej wówczas powszechnie powojennej biedzie, jednym tchem, niczym łyk wina.

Sándor Márai to jeden z najwybitniejszych dwudziestowiecznych pisarzy węgierskich, którego twórczość obecnie jest odkrywana i entuzjastycznie przyjmowana w całej Europie. W Polsce znany z powieści Żar (Czytelnik 2000). Sándor Márai, głośny już przed wojną publicysta i prozaik o ugruntowanej w kraju i za granicą pozycji, podzielił po wojnie los wielu niepokornych - w 1948 roku zmuszony został do emigracji, ponieważ na Węgrzech pozbawiono go możliwości publikowania. Dopiero od roku 1990 rozpoczął się triumfalny powrót Máraiego do ojczyzny, gdzie przystąpiono do edycji jego dzieł zebranych.

Książka powstała latem 1945 r., kiedy Węgry były zniszczone, okupowane przez armię radziecką, ale mieszkańcy tego kraju żywili nadzieję na powrót do normalności. Hamvas pisał tę książkę jednym tchem, niczym wychylając kielich wina. Jest ona przepojona erudycją, pogodą ducha i metafizyką wina. Przedstawia credo autora, prawdę o tym niezwykłym trunku. Mówi o związkach wina z odpoczynkiem, kąpielą, snem i miłością.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 37,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
37,90 zł virtualo.pl
mobi epub
41,83 zł gandalf.com.pl
mobi epub
42,49 zł empik.pl
mobi epub
45,00 zł ibuk.pl
mobi epub
45,00 zł ravelo.pl
mobi epub
  30,00 zł
w programie Nexto Premium
47,50 zł nexto.pl
mobi epub
47,50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
50,00 zł legimi.com
mobi
47,50 zł zinamon.pl
epub
47,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Filozofia wina"