ISBN:9788364541070

Samorząd terytorialny w działalności obozu narodowego w Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1918 - 1939

Autor: Izabela Iwanowicz

Wydawnictwo: FNCE

Recenzowana monografia jest dziełem wartościowym merytorycznie i poszerzającym wiedzę z zakresu szeroko pojętej historiografii funkcjonowania samorządu terytorialnego w działalności obozu narodowego międzywojennej Polski. Opracowanie stanowi ważny głos w naukowym historycznym dyskursie przedstawionej problematyce. Merytoryczna prezentacja treści powyższej problematyki stanowi również kompendium wiedzy z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego w określonym czasowo przedziale i konceptualizuje w sposób kompleksowy treści dotyczące metodologii oraz zakresu tych badań. Opracowanie ma zarówno walory poznawcze jak również edukacyjne.

dr hab. Bogusław Jagusiak, prof. nadzw. WAT Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego

Badacze dziejów Rzeczpospolitej Polskiej w okresie międzywojennym najczęściej koncentrują swoją aktywność na problematyce życia politycznego lub dziejach Wojska Polskiego, rzadziej zanalizują życie społeczne, ekonomiczne czy tym bardziej problematykę organizacji i działalności samorządu terytorialnego. Monografia autorstwa dr. Izabeli Iwanowicz pt. Samorząd terytorialny w działalności obozu narodowego w Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1918 - 1939, to interesujących, dobrze udokumentowany oraz obiektywny zapis jego dziejów i aktywności w tym okresie obozu narodowego - jednego z głównych nurtów życia politycznego przedwojennej Polski, skierowany do Czytelników, zainteresowanych tą mało znaną i sporadycznie podejmowaną przez historyków problematyką.

Prof. dr hab. Wojciech Wlodarkiewicz

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 25.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
28.00 zł litres.pl
mobi epub
25.85 zł ebuczek.pl
mobi epub
25.85 zł ebuczek.pl
pdf
26.25 zł vagabook.pl
pdf
26.65 zł gandalf.com.pl
pdf
od 25.20 zł
(dla stałych klientów)
28.00 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
28.00 zł ibuk.pl
pdf
31.15 zł swiatebookow.pl
pdf
31.50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Samorząd terytorialny w działalności obozu narodowego w Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1918 - 1939"