ISBN:9788364822896

Polot nad niskimi sferami. Rozproszone i niepublikowane wiersze-przekłady poetyckie-dramaty-1942-1970

Autor: Miron Białoszewski

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 29.86 zł.

Oszczędzasz: 14%

Trzynasty tom Utworów zebranych Mirona Białoszewskiego to obszerny zbiór wierszy rozproszonych i niepublikowanych z wczesnego i dojrzałego okresu twórczości poety – począwszy od  młodzieńczych tekstów pisanych podczas okupacji, poprzez utwory z czasów debiutu książkowego i późniejszych eksperymentów językowych, aż po nasycone żywiołem dziennikowości wiersze z lat sześćdziesiątych i początku siedemdziesiątych.

Teksty zamieszczone w zbiorze, z różnych powodów niewłączone przez autora do opublikowanych tomów, w znaczący sposób uzupełniają obraz jego twórczości. Najwcześniejsze są frapującym świadectwem poetyckiej drogi, jaką Białoszewski przeszedł przed swoim późnym debiutem. Późniejsze wzbogacają zakres tematyczny jego poezji o nowe wątki, wśród których na pierwszym miejscu wymienić należy wyrazisty wątek miłosny. Są także ciekawym literackim śladem istotnych momentów biografii Białoszewskiego.

 

W tomie znalazły się wszystkie znane inedita poetyckie i wiersze rozproszone pochodzące ze wspomnianego okresu, z wyjątkiem tekstów niedokończonych, szkiców i utworów, które autor definitywnie odrzucił (przekreślając je i opatrując komentarzem „niedobre”). Opublikowano tu także przekłady poetyckie Białoszewskiego oraz dramaty: Kalejdoskop i Rozalie. Teksty pochodzą z różnych źródeł – ze zbiorów prywatnych, archiwów PIW-u oraz z Muzeum Literatury.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 30.09 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 27.08 zł
(dla stałych klientów)
30.09 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.38 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.06 zł ibuk.pl
mobi epub
  20.94 zł
w programie Nexto Premium
32.46 zł nexto.pl
mobi epub
33.16 zł swiatebookow.pl
mobi epub
34.90 zł woblink.pl
mobi epub
34.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
34.90 zł legimi.com
mobi epub
34.90 zł publio.pl

Miron Białoszewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Polot nad niskimi sferami. Rozproszone i niepublikowane wiersze-przekłady poetyckie-dramaty-1942-1970"