Udręka życia. Jak ludzie radzą sobie z lękiem przed śmiercią

Autor: Wiesław Łukaszewski

Wydawnictwo: Smak Słowa

Stron: 216

Opłacalność: 6.92 zł/100 stron

Oszczędzasz: 50%

Kolejna książka w znakomitej serii Mistrzowie Psychologii, tym razem autorstwa cenionego polskiego psychologa, profesora Wiesława Łukaszewskiego. Czy ludzie myślą o śmierci? Czy zwykły człowiek boi się jej? Dlaczego niektórzy decydują się na samobójstwo? Czym jest teoria opanowania trwogi? 

"Uspokajam: nie napisałem książki o śmierci. Nie jest to książka ani o śmierci, ani o umieraniu. To książka o tym, że ludzie – chcąc lub nie chcąc – niekiedy myślą o śmierci. Trudno byłoby temu zaprzeczyć. Ludzie przejmują się śmiercią, nie jest im ona obojętna. Więcej, myśli o śmierci prawie zawsze i prawie u wszystkich wzbudzają przykre skojarzenia i przykre emocje.To jest książka o tym, co dzieje się z ludźmi (w ludziach), którym myśli o śmierci przyszły do głowy. O tym, jak radzą sobie z przykrymi emocjami, i o tym, co daje im ukojenie. Także o tym, co wzmaga niepokoje dotyczące śmierci, co myśli o śmierci czyni bardziej dostępnymi, a niekiedy wręcz natrętnymi". 

"Kontakt ze śmiercią prawie zawsze budzi Ja. Nawet Ja najbardziej otorbione, najbardziej harde i nieczułe. Śmierć nieodmiennie ma ton osobisty. Nieważne, czy chodzi o zabitego drozda, czy o kota zmasakrowanego przez samochód, czy wreszcie o człowieka, który zasłabł na ulicy i nikt nie zdołał go uratować. Nie musi to być nasz drozd lub kot, nie musi to być bliski nam człowiek.Być może ten osobisty ton pojawia sie zawsze wtedy, gdy stykamy się z czymś nieuchronnym, nieodwracalnym, niezależnym od naszych pragnień i naszych działań. A śmierć w największym stopniu spełnia to wszystko. Musi się zda rzyć, choć nie zawsze musi się zdarzyć w tym właśnie momencie. Wręcza nam bilet w jedną stronę. Nie wiemy, dokąd. Wiemy tylko, że tam, a nie tutaj. W jej obliczu najbardziej uniwersalna strategia „walcz lub uciekaj” staje się całkowicie bezużyteczna. Jak napisał Vladimir Nabokov, śmierć – to samotność. I dla tych, którzy umierają, i dla tych, którzy pozostają z poczuciem straty". 

Fragmenty Wstępu

  Najlepsza cena: eBookpoint
  LUB
  Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

  Znaleziono 14 ofert ebooków od 14,95

  DRM? Formaty Cena Księgarnia
  bez DRM mobi epub
  od 13,46 zł
  (dla stałych klientów)
  14,95 zł ebookpoint.pl
  bez DRM mobi epub
  14,95 zł sensus.pl
  bez DRM mobi epub
  16,45 zł woblink.pl
  bez DRM mobi epub
  18,00 zł virtualo.pl
  bez DRM mobi epub
  24,82 zł ktoczyta.pl
  bez DRM mobi epub
  26,37 zł gandalf.com.pl
  bez DRM mobi epub
  26,91 zł ravelo.pl
  bez DRM mobi epub
  27,81 zł swiatebookow.pl
  bez DRM mobi epub
    17,94 zł
  w programie Nexto Premium
  28,40 zł nexto.pl
  bez DRM mobi epub
  28,41 zł ibuk.pl
  bez DRM mobi epub
  od 6,99 zł
  (w abonamencie)
  29,90 zł legimi.com
  bez DRM mobi epub
  29,90 zł publio.pl
  bez DRM mobi epub
  29,90 zł empik.pl
  bez DRM mobi
  26,90 zł zinamon.pl
  bez DRM epub
  26,90 zł zinamon.pl

  E-booki podobne do "Udręka życia"