Pieśń harfy

Autor: Levi Henriksen

Wydawnictwo: Smak Słowa

Stron: 330

Opłacalność: 5.81 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Zdaniem wielu najlepsza powieść tego autora. Ciepła, pełna humoru, wciągająca historia o rozczarowaniu życiem, o miłości, stracie, Bogu i zawiedzionej nadziei. Portrety ludzi z niełatwymi historiami ich życia, z myzyką w tle, o której autor pisze w taki sposób, że jest wręcz słyszalna dla czytellnika powieści.

Troje rodzeństwa o anielskich głosach śpiewa w kościele w Vinger, gdzie dostrzega ich producent muzyczny Jim Gystad. Tego dnia Jim źle się czuje po wczorajszej libacji alkoholowej. Wstępuje do kościoła, gdzie zachwyca go anielski śpiew. Pod wpływem pieśni Jim przeżywa swoiste zjednoczenie z Bogiem, wznosi się ponad pustkę swej szarej egzystencji, po raz pierwszy od dawna czuje, że życie nie jest tak zupełnie bezsensowne. Sprawcami całego zamieszania są dwaj bracia i siostra, którzy swego czasu odnosili znaczne sukcesu jako wykonawcy pieśni religijnych, jeździli z koncertami po całych Stanach i sprzedawali tysiące płyt. Każde z rodzeństwa utraciło jednak coś najcenniejszego – miłość swojego życia. Obecnie nie zajmują się już muzyką.

Celem Jima staje się skłonienie rodzeństwa Thorsen do powrotu na muzyczną scenę. Nie jest to łatwe zadanie a najtrudniejszym jego elementem będzie przywrócenie miłości do życia trojga ludzi.

„Od początku do końca przyprawia czytelnika o ciarki na plecach... wspaniała powieść.”

Geir Vestad, Hamar Arbeiderblad

„Początek książki Leviego Henriksena jest najbardziej fascynującym fragmentem tego autora, jaki czytałem od czasu jego pierwszych zbiorów opowiadań. Mitologizuje on najbardziej obskurne rejony Kongsvinger, czyniąc z nich tak tajemniczo kuszące miejsca, jak naturalistyczni amerykańscy pisarze, na których się wzorował, opisywali swoje miejsca pochodzenia.... Pieśń harfy jest historią tożsamości. Jednoczy środowiska, które Henriksen dobrze zna. Rodzinne tereny Kongsvinger, silną chrześcijańską subkulturę, amerykańskiego rocka i norweską branżę muzyczną – i o nich wszystkich dobrze się wypowiada”.

Ole Jacob Hoel, Adresseavisen

„Siła i charakter tej powieści to portrety życia i ludzi, misterne opisy nieodwzajemnionych uczuć i utraconej radości życia. Henriksen to mistrz w portretowaniu rozczarowanych życiem ludzi i ich nieudolnych, mozolnych prób odnalezienia czegoś stałego, na czym można by się oprzeć”.

Torstein Hvattum, Aftenposten

„Z ręką na sercu: to najlepsza powieść Leviego Henriksena... Norweski brudny realizm w swojej najlepszej odsłonie.”

Anne Schäffer, Tara

„Mocna pieśń dobiegająca z domu modlitwy... o zakłamaniu, rodzinnych konfliktach i dawnej miłości. Zakończenie zaskoczyło mnie, ale gdy zamknąłem książkę, pomyślałem: jest tak, jak być powinno."

Brynjulf Jung Tjønn, VG

„Pieśń harfy jest najlepszym dziełem Leviego Henriksena. To najstarsza historia jaką znamy, historia stworzenia... To dla mnie oaza tej literackiej jesieni, kawał dobrej literatury, wobec której nie można przejść obojętnie.”

Anita Krok, Glåmdalen

„Kiedy rozczarowany życiem producent muzyczny spotyka troje artystów po osiemdziesiątce, rezultatem może być wielka sztuka i wielkie problemy… Hojnie dzieli się wiedzą o biznesie muzycznym, historii rocka i subkulturach religijnych. Kombinacja, która zwykle działa bez pudła – i w tym przypadku okazuje się strzałem w dziesiątkę.”

Pål Andreassen, Moss Avis

„Jeśli interesujecie się muzyką, czytanie Leviego Henriksena da wam o tyle więcej radości... Spędziłem błogie chwile, czytając tę książkę. Ma wyjątkowo piękne brzmienie.”

Helge Ottesen, Varden

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 19.17 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 17.25 zł
(dla stałych klientów)
19.17 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19.99 zł inverso.pl
mobi epub
20.74 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21.17 zł ibuk.pl
mobi epub
22.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  14.94 zł
w programie Nexto Premium
23.16 zł nexto.pl
mobi epub
24.90 zł publio.pl
mobi epub
24.90 zł woblink.pl
mobi epub
24.90 zł litres.pl
mobi epub
24.90 zł swiatebookow.pl

Levi Henriksen - inne e-booki

E-booki podobne do "Pieśń harfy"