ISBN:9788364846519

Mindware. Narzędzia skutecznego myślenia

Autor: Richard E. Nisbett

Wydawnictwo: Smak Słowa

Stron: 384

Opłacalność: 8 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" - Ludwig Boltzmann

Zrozumiana i umiejętnie zastosowana w praktyce jest narzędziem niezwykle skutecznym.

Światowej sławy psycholog w sposób jasny i przystępny przedstawia idee naukowe i filozoficzne, które pozwalają nam lepiej myśleć i podejmować mądrzejsze decyzje w codziennym życiu.

Wiele myśli ze świata nauki i filozofii ma tak wielką moc, że z powodzeniem możemy je stosować w życiu codziennym – w domu, w pracy, w szkole - żeby myśleć mądrzej i bardziej skutecznie o własnym zachowaniu i o świecie, który nas otacza.  

Zaskakujący jest fakt, że duża część tych idei pozostaje nieznana większości ludzi.

Richard Nisbett przybliża je nam oferując tym samym zestaw narzędzi do skuteczniejszego myślenia i mądrzejszego dokonywania codziennych wyborów. Autor od wielu lat bada i popularyzuje ważne zagadnienia związane z rozwiązywaniem problemów, takie jak prawo wielkich liczb, regresja statystyczna, analiza kosztów i korzyści, koszty utopione i koszty utraconych możliwości, oraz przyczynowość i korelacja. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób można uczyć innych efektywnego wykorzystywania tej wiedzy w życiu codziennym. W swojej przełomowej książce pokazuje, że kurs akademicki w danej dziedzinie – takiej jak statystyka czy ekonomia – często bywa mniej skuteczny niż kilkunastominutowe szkolenie w analizowaniu codziennych sytuacji. Autor Mindware pokazuje, jak przeformułować często występujące problemy w taki sposób, aby można było do nich zastosować owe potężne pojęcia naukowe i statystyczne.

W efekcie powstał pouczający, praktyczny przewodnik po najpotężniejszych narzędziach rozumowania, jakie kiedykolwiek stworzono – narzędziach, które można z łatwością wykorzystywać, aby podejmować lepsze decyzje zawodowe, biznesowe i osobiste.

"Myślicielem, który wywarł na mnie największy wpływ, jest psycholog Richard Nisbett. To jemu zawdzięczam swój sposób widzenia świata" — Malcolm Gladwell, New York Times Book Review

 

„Zła wiadomość jest taka, że nasze intuicyjne sposoby myślenia o świecie są błędne. Dobra wiadomość jest taka, że nietrudno je poprawić. Na całym świecie nikt nie zna się na tym lepiej niż wybitny psycholog Richard Nisbett, który poświęcił swoje życie zrozumieniu ułomności ludzkiego umysłu i poszukiwaniu sposobów, w jakie można im zaradzić. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową na każdym uniwersytecie”

— Daniel Gilbert, autor książki Na tropie szczęścia

„Oto kwintesencja mądrości pochodzącej z badań psychologicznych XX i XXI, zawarta w jednej znakomitej książce – abyś mógł z niej czerpać nieskończone korzyści!  Dzięki tej lekturze wykonasz ogromny krok ku podejmowaniu lepszych decyzji życiowych”.

— Carol Dweck, autorka książki Nowa psychologia sukcesu

„Dzięki Mindware staniesz się lepszym myślicielem, inwestorem, rodzicem, konsumentem i liderem. Na każdej stronie czekają Cię nowe zachwyty i zaskoczenia. Wszystkie kraje powinny zrezygnować z roku lub dwóch lat edukacji matematycznej, a w zamian nałożyć na wszystkich obywateli obowiązek przeczytania tej książki”.

— Jonathan Haidt, autor książki  Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka

„Profesor psychologii Richard Nisbett po raz kolejny czyni trudny temat zaskakująco przystępnym dzięki błyskotliwej analizie często spotykanych błędów w myśleniu (takich jak mylenie korelacji z przyczynowością). (…) Po przeczytaniu tej książki większość czytelników będzie dużo lepiej rozumieć, dlaczego popełnia te lub inne błędy, a może także  – jak ich unikać”

— Publishers Weekly

RICHARD NISBETT jest profesorem psychologii społecznej i dyrektorem programu „Kultura i poznanie” na Uniwersytecie Stanu Michigan w Ann Arbor. Otrzymał nagrodę Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz wiele innych nagród krajowych i międzynarodowych. Jest członkiem Narodowej Akademii Nauk (NAS) oraz Amerykańskiej Akademii Nauki i Sztuki.

Książki Richarda Nisbetta „Geografia myślenia” oraz „Inteligencja. Sposoby oddziaływania na IQ”, zdobyły liczne nagrody i zostały przetłumaczone na wiele języków. Autor jest jednym z najbardziej uznanych psychologów na świecie. 

Najlepsza cena: Sensus
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 30.72 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30.72 zł sensus.pl
mobi epub
30.72 zł septem.pl
mobi epub
od 27.65 zł
(dla stałych klientów)
30.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31.99 zł inverso.pl
mobi epub
33.92 zł ibuk.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23.94 zł
w programie Nexto Premium
37.11 zł nexto.pl
mobi epub
37.91 zł publio.pl
mobi epub
39.90 zł woblink.pl
mobi epub
39.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
39.90 zł litres.pl

Richard E. Nisbett - inne e-booki

E-booki podobne do "Mindware"