To Ty jesteś Bobbym Fischerem

Autor: Christer Mjaset

Wydawnictwo: Smak Słowa

Stron: 208

Opłacalność: 4.21 zł/100 stron

Oszczędzasz: 60%

Ekscytująca powieść o przeszłości, która choć zapomniana to… nie daje o sobie zapomnieć. Co tak naprawdę wydarzyło się przed wielu laty? Skąd to uporczywe poczucie winy, które dręczy głównego bohatera i narratora opowieści?

Najnowsza bestsellerowa książka Christera Mjåseta autora „Lekarza, który wiedział za dużo” i „Białych kruków

Czterdziestoletni Håkon pierwszy raz od dwudziestu lat powraca do Lillehammer na pogrzeb przyjaciela. Ledwie dojechawszy do celu już żałuje swojej decyzji.

Mężczyzna staje przed koniecznością spojrzenia w przeszłość, na coś, co dręczyło go przez całe życie. Dawno temu zniknęła jego przyjaciółka, w tym samym czasie inne sprawy potoczyły się fatalnie. Co właściwie zrobili, on i jego koledzy?

Czterej dawni znajomi spotykają się po latach przy okazji pogrzebu Kristoffera – przyjaciela z dzieciństwa. Każdy z nich musi zmierzyć się z bolesnymi wydarzeniami, które rozegrały się latem, dawno temu. To wówczas ich młoda przyjaciółka zniknęła bez śladu, ale nie było to jedyne przerażające wydarzenie, do którego wtedy doszło… Dlaczego Håkon nosi w sobie poczucie winy?

Opowieść w mistrzowski sposób obnaża nieprzyjemne uwarunkowania psychologiczne dorastania w małym norweskim mieście, w zwyczajnym, jak się wydawało, środowisku. Dzięki sugestywnym przejściom między współczesnym pogrzebem a wydarzeniami z czasów młodości bohaterów, czytelnik stopniowo poznaje brutalną prawdę. Powieść pasjonuje i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.

 

W tej dobrze skomponowanej powieści z Lillehammer, w której dojrzały mężczyzna wraca do miasta swojego dzieciństwa, żeby wziąć udział w pogrzebie, Christer Mjåset zahacza o kryminał. Wbrew swej woli bohater musi zmierzyć się z niewyjaśnionymi tajemnicami z feralnego lata, w którym wraz z bandą chłopaków rozbijał się po okolicy, jego bliska przyjaciółka zniknęła bez śladu i przeżył rozpad rodziny.
-Arne Hugo Stølan, VG

Perełka, opowieść, która szybko może zostać uznana za najlepszą powieść norweską wśród ostatnich nowości. 

Powieść zawiera elementy kryminału, ale jest czymś więcej: budzi skojarzenia z „Rzeką tajemnic” Dennisa Lehane’a i fantastycznymi niemalże-kryminałami Håkona Nessera „Kim Novak nigdy nie wykąpała się w jeziorze Genezaret” czy „Cienie i deszcz”. Nie odstaje też od nich szczególnie; jest to ekscytująca, wciągająca i wartka opowieść o tym, jak czas rzuca cienie na nasze życie, o przyjaźni, wspólnocie i rozstaniu. Autor pisze w sposób wyważony i bezpretensjonalny, w stylu, który pasuje do materiału. Tworzy też dobre dialogi.
-
Ørjan Greiff Johnsen

 

Christer Mjåset (ur. 1973) jest lekarzem i pisarzem młodego pokolenia. Dotychczas wydał cztery książki, w tym dwa zbiory opowiadań – z czego pierwszy, En dans der veien slutter (Taniec u końca drogi) z 2003 jest zarazem jego debiutem literackim. W swoich powieściach Mjåset umiejętnie łączy wiedzę lekarską z kunsztem literackim. Cechuje go narracyjna rzetelność i przywiązanie do detali. Jego opowiadania, podobnie jak powieści, są wielowątkowe, z bogatą galerią postaci i skomplikowaną intrygą. 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 8,76

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 7,88 zł
(dla stałych klientów)
8,76 zł ebookpoint.pl
mobi epub
18,34 zł gandalf.com.pl
mobi epub
18,61 zł empik.pl
mobi epub
18,62 zł ibuk.pl
mobi epub
19,71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
19,71 zł ravelo.pl
mobi epub
20,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  13,14 zł
w programie Nexto Premium
20,80 zł nexto.pl
mobi epub
21,89 zł publio.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
21,90 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
21,90 zł legimi.com
mobi epub
21,90 zł virtualo.pl
mobi
19,70 zł zinamon.pl
epub
19,70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "To Ty jesteś Bobbym Fischerem "