ISBN:9788364846601

CLUE (Tom 4). Zagadka hien cmentarnych

Autor: Jorn Lier Horst

Seria wydawnicza: CLUE, część 4.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Stron: 160

Opłacalność: 8.06 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 8.76 zł.

Oszczędzasz: 41%

Czwarty tom serii CLUE – kryminałów dla młodzieży, których bohaterowie to trójka rezolutnych nastolatków i pies. Autorem cyklu jest Jørn Lier Horst – jeden z najbardziej znanych skandynawskich pisarzy i autorów kryminałów dla dorosłych. Wiele jego książek stało się bestsellerami.

Troje nastolatków i pies są bohaterami licznych przygód rozwiązując zagadki kryminalne, w które się wplątują dzięki wrodzonej ciekawości i bacznemu obserwowaniu otaczającej ich rzeczywistości. Każda część serii CLUE zawiera również wątki filozoficzne. Aby móc rozwiązać zagadki kryminalne, Cecilia, Une i Leo muszą nauczyć się myśleć w taki sam sposób jak najwybitniejsi filozofowie świata. W Zagadce hien cmentarnych młodzi bohaterowie zetkną się z myślą Sørena Kierkegaarda.

Dzieci mieszkają nad Zatoką Okrętów i w pensjonacie „Perła” zbudowanym przez prapradziadka Cecylii przed ponad stu laty. Wówczas goście przypływali parowcem do nabrzeża głębokowodnego lub przyjeżdżali pociągiem do miasta, a dalszą drogę pokonywali bryczką. Podczas drugiej wojny światowej posiadłość znalazła się w rękach Niemców. W budynku kwaterowali hitlerowscy oficerowie. Później pensjonat wiele razy zmieniał właścicieli aż do dnia, w którym rodzice Cecilii odkupili go, wyremontowali i zaczęli wynajmować pokoje gościom.

Pewnej nocy nad Zatoka Okrętów mają miejsce dziwne wydarzenia. Troje nastolatków odkrywa, że ktoś przekopał stare groby na miejscowym cmentarzu. Okazuje się, że stary kamienny kościół kryje w swych murach jeszcze niejedną tajemnicę. Krążą plotki, że nawiedza go zmarły pastor, a nieżyjący od ponad 60 lat szwedzki organista zabrał do grobu tajemnicę legendarnego niemieckiego złota.

Książka wyjaśnia czytelnikom również tajemnicę zagadkowej śmierci matkki Cecilie sprzed lat

 

Słowo CLUE to angielski termin oznaczający wskazówkę lub trop prowadzący do rozwiązania zagadki, ale CLUE to także pierwsze litery imion czwórki bohaterów serii powieści: Cecilia, Leo, Une i pies Egon.

Cecilia Gaathe mieszka w pensjonacie „Perła” razem ze swoim ojcem, Alanem W. Gaathe, który jest jego właścicielem i dyrektorem. Matka Cecilii, Iselin, w niewyjaśnionych okolicznościach utopiła się zeszłego lata w wodach Zatoki Okrętów.

Leo Bast właśnie wprowadził się nad Zatokę Okrętów. Mieszka razem ze swoją matką Rebekką, która niedawno objęła stanowisko kierownika pensjonatu. Rodzice Leo są rozwiedzeni. Ojciec jest dziennikarzem i mieszka na stałe w Dubaju.

Une Flaker od urodzenia mieszka w starym domu pilota morskiego we wschodniej części Zatoki Okrętów razem z rodzicami i dwoma braćmi. Ojciec jest rybakiem, a matka nauczycielką w szkole w mieście.

Egon jest psem Une. Swoje imię zawdzięcza temu, że jest uparty, robi, co chce i ma rozbuchane ego. Sięga Une do kolan, ma brązową kręconą sierść, długi ogon i mokry pysk. Jest mieszańcem, ale niektórzy twierdzą, że w jego żyłach płynie krew psa policyjnego.

 

Jørn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników.

Horst zadebiutował w 2004 powieścią „Nøkkelvitnet” (Świadek koronny). Stworzył cykl powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest William Wisting, policjant pracujący w Larviku.

Powieść Jørn Lier Horst „PSY GOŃCZE” to najbardziej  utytułowana i nagrodzona książka Horsta z serii o Williamie Wistingu. Otrzymała Nagroda Martina Becka 2014 (Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminału), Nagroda Szklanego Klucza 2013 (Najlepszy skandynawski kryminał) i Nagroda Rivertona 2012 (Najlepszy norweski kryminał).  W Polsce ukazału się jeszcze "Jaskinioweic" i "Poza sezonem"

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 12.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
12.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 15.17 zł
(dla stałych klientów)
16.86 zł ebookpoint.pl
mobi epub
17.52 zł inverso.pl
mobi epub
18.03 zł gandalf.com.pl
mobi epub
20.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  13.14 zł
w programie Nexto Premium
20.37 zł nexto.pl
mobi epub
21.90 zł legimi.com
mobi epub
21.90 zł woblink.pl
mobi epub
21.90 zł publio.pl
mobi epub
21.90 zł ibuk.pl

Jorn Lier Horst - inne e-booki

CLUE - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Zagadka hien cmentarnych"