ISBN:9788364887000

Czeskie sny

Autor: Pavel Kosatík

Wydawnictwo: Książkowe Klimaty

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 28.00 zł.

„Bycie Środkowoeuropejczykiem to nie obywatelstwo, ale światopogląd” – pisał György Konrád. Jak Europę Środkową może widzieć czeski dziennikarz?

„Czeskie sny” (ebook dostępny w formacie epub, kindle mobi) nie są ani reportażem, ani powieścią – to rodzaj historycznego eseju, w którym Pavel Kosatík zmaga się z czeskimi lękami i nadziejami. To m.in. inwentarz sąsiedzkich relacji, dowód na to, że geograficzna bliskość bywa tym, co najtrwalej nas od siebie oddala.

To metaforyczne przeglądanie się w lustrze jest jednocześnie próbą rewizji narosłych przez lata stereotypów i dowodem ogromnej odwagi, niezbędnej do ich odkrycia.
Eseistyka Kosatíka jest świeża, miejscami także niewygodna, ale przez to – prowokująca do spojrzenia na samych siebie z dystansu.

Ebook „Czeskie sny”, Pavel Kosatík; Wydawnictwo Książkowe Klimaty – o autorze:
Pavel Kosatík (ur. 1962) – czeski dziennikarz i pisarz, absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Karola w Pradze. Po studiach pracował jako prawnik specjalizujący się w prawie autorskim, a od 1986 roku – w wydawnictwie Československýspisovatel. Współpracował z wieloma czeskimi wydawnictwami i czasopismami, m.in. tygodnikami „Reflex”, „Týden” i „Respekt”.
Jako pisarz zadebiutował w 1992 roku powieścią z gatunku science-fiction pt. PoslednísázkaAbeKorkorána (Ostatni zakład AbeKorkorána). Jest autorem licznych książek z zakresu literatury faktu, m.in. biografii znanych Czechów – Václava Havla, Josefa Topola, Violi Fischerovej, Jana Masaryka. W 2009 roku został uhonorowany dziennikarską Nagrodą Ferdinanda Peroutki. Zbiór esejów „Czeskie sny” zajął czwarte miejsce w ankiecie czasopisma „Lidovenoviny” na Książkę Roku 2010.

„Czeskie sny”, Pavel Kosatík; Wydawnictwo Książkowe Klimaty – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.

Najlepsza cena: Legimi
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 28.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
28.00 zł legimi.com
mobi epub
30.00 zł publio.pl