ISBN:9788364980213

Córka Cieni. Tom 1. Siedem szmacianych dat

Autor: Ewa Cielesz

Seria wydawnicza: Córka Cieni, część 1.

Wydawnictwo: Axis Mundi

Oszczędzasz: 45%

Tytułowa Córka Cieni to Juliana, której losy poznajemy dzięki odnalezionemu pamiętnikowi, z którego wyłania się wstrząsająca historia jej niezwykłych losów na tle historii Polski. Przedwojenny zakazany romans, ucieczka w Bieszczady, zetknięcie z brutalnością wojny, nierozliczone relacje polsko-ukraińskie, trudna rzeczywistość powojennej Polski – to wszystko tworzy historię życia Juliany.
Magdalena, panna z przedwojennego zamożnego domu zakochuje się w Piotrze, ubogim kelnerze. Wobec sprzeciwu ojca dziewczyna opuszcza dom i ucieka z Piotrem w nieznane. Docierają do bieszczadzkiej wsi, gdzie trafiają do księdza, który udziela im ślubu i daje niespodziewany prezent w postaci mapy prowadzącej do opuszczonej chaty w samym środku puszczy. Para zamieszkuje w leśnej głuszy z dala od ludzi i cywilizacji. Przy zaradności Piotra Magdalena uczy się gospodarzyć. Tu zastaje ich wojna. Sielankowe życie staje się coraz trudniejsze, choć początkowo nie odczuwają skutków wojennej zawieruchy. Jednak gdy Magdalena rodzi dziecko, Julianę, wokół szaleją już bandy UPA i Sowieci. Pewnego dnia do domu Piotra i Magdaleny trafia Ukrainiec, Iwan. Odtąd na spokojną chatę spada pasmo nieszczęść. Magdalena marzy o powrocie do domu. Jak potoczą się ich losy? Po latach jej zapiski odnajduje Adam, student historii, który postanawia odnaleźć Julianę.
Jak potoczyło się jej powojenne życie? O tym dowiemy się z drugiej części sagi „Córka cieni”, zatytułowanej „Obce matki”, oraz części trzeciej, „Burza przed ciszą”.

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 14.04 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14.04 zł septem.pl
mobi epub
14.04 zł sensus.pl
mobi epub
od 12.64 zł
(dla stałych klientów)
14.04 zł ebookpoint.pl
mobi epub
18.93 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19.67 zł litres.pl
mobi epub
19.92 zł vagabook.pl
mobi epub
20.19 zł swiatebookow.pl
mobi epub
21.25 zł empik.pl
mobi epub
21.25 zł virtualo.pl
mobi epub
24.90 zł ibuk.pl
mobi epub
27.51 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
mobi epub
29.90 zł woblink.pl
epub
20.50 zł ebuczek.pl
mobi
21.20 zł zinamon.pl
epub
21.20 zł zinamon.pl

Ewa Cielesz - inne e-booki

Córka Cieni - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Córka Cieni. Tom 1. Siedem szmacianych dat"