ISBN:9788365068552

Pracować inaczej. Nowatorski model organizacji inspirowany kolejnym etapem rozwoju ludzkiej świadomości

Autor: Frederic Laloux

Wydawnictwo: Studio Emka

Stron: 408

Opłacalność: 8.46 zł/100 stron

Oszczędzasz: 31%

Tradycyjny piramidowy model zarządzania organizacją jest na tyle przestarzały, że firmy powinny z niego zrezygnować. Do takich wniosków doszedł coach biznesu, Frederic Laloux, autor książki „Pracować inaczej”. Jego koncepcje już przyjmują się na londyńskiej scenie start-upów, i to z wielkim sukcesem.

Laloux w fascynujący sposób opisuje historię organizacji z punktu widzenia rozwoju ludzkiej świadomości. Opiera się m.in. na teorii integralnej Kena Wilbera. Zbadał firmy, które są na rynku przynajmniej pięć lat i zatrudniają przynajmniej 100 pracowników. Wszystkie firmy działają wwykorzystując nowy poziom świadomości człowieka, który przekłada się na całkowicie odmienny sposób zarządzania organizacjami. Wyróżnione zostały trzy przełomowe aspekty: samozarządzanie, oparcie w pełni na człowieku, szukanie ewolucyjnego celu organizacji, który zastępuje próby przewidywania i kontrolowania przyszłości. Przytoczone studia przypadków same w sobie są intrygującą lekturą.

To bardzo ważna pozycja i być może będzie przyczynkiem do kolejnych badań, a wielu szukających zainspiruje, by poszli w ślady tych firm, które już od lat działają w świecie i przełamały stary paradygmat zarządzania. Nic więc dziwnego, że stała się bestsellerem i została uznana przez niektórych uczonych w dziedzinie ludzkiego rozwoju i zarządzania za „przełomową”, „błyskotliwą”, „niezwykłą”, „imponującą” i „zmieniającą świat”.

 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 34.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 31.05 zł
(dla stałych klientów)
34.50 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35.00 zł ibuk.pl
mobi epub
41.98 zł onepress.pl
mobi epub
42.48 zł gandalf.com.pl
mobi epub
45.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  30.00 zł
w programie Nexto Premium
46.50 zł nexto.pl
mobi epub
47.50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
50.00 zł empik.pl
mobi epub
50.00 zł publio.pl
mobi epub
50.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Pracować inaczej. Nowatorski model organizacji inspirowany kolejnym etapem rozwoju ludzkiej świadomości"