ISBN:9788365086242

Gwiezdne wojny a filozofia polityki. Powstanie i upadek pierwszego imperium galaktycznego

Autor: Mateusz Machaj

Wydawnictwo: Instytut Ludwiga von Misesa

Dr hab. Mateusz Machaj uważnie śledzi zarówno dyskusje o teorii ekonomii, jak i te poświęcone kulturze popularnej. Dlatego też po kilku książkach o ekonomii napisał dzieło o sadze "Gwiezdnych wojen". Analizuje w nim społeczno-polityczne zmiany, które doprowadziły do zwycięstwa rebeliantów w starciu z imperatorem i jego poplecznikami.

Autor przykłada szczególna wagę do idei stojących za działaniami bohaterów sagi. Dlatego też czytelnik znajdzie w książce szeroką panoramę myśli politycznej od Platona przez Hobbesa do Schmitta. Tym samym książka jest nie tylko świetnym prezentem dla fanów "Gwiezdnych wojen", ale też wciągającą lekturą dla wszystkich zainteresowanych przemianami politycznymi.

Arkady Saulski, młody pisarz fantasy i autor m.in. „Serca lodu”, po lekturze książki Mateusza Machaja napisał:

Bajka o walce rycerzy Jedi przeciwko rosnącemu w dawnej Republice zagrożeniu stała się dla autora pretekstem do porywających rozważań nad tym, czym jest system totalitarny, w jakich warunkach się rodzi i jakie może przynosić ze sobą konsekwencje. To nie jest analiza baśni, lecz realnych problemów stojących także przed współczesnymi społeczeństwami. Ale nie tylko, bo Machaj ukazuje też owego totalitaryzmu upadek. Prowadzi nas przez meandry filozofii Imperatora ku konkluzjom dotyczącym nie tylko fikcyjnego świata, ale i naszej rzeczywistości. Tym samym świat „Gwiezdnych wojen” staje się bardziej realny i namacalny niż kiedykolwiek.

Zazdroszczę Państwu tego, co teraz nastąpi – obcowania po raz pierwszy z tą pasjonującą lekturą, poznawania wszystkich jej meandrów, odwołań, smaczków i wniosków. Ja tę podróż mam już ze sobą i muszę przyznać, że Machaj udowodnił, iż odległa galaktyka jest bliżej nas, niż może się komukolwiek wydawać.

 

Thomas E. Woods Jr. – amerykański historyk, autor bestsellerów z listy „New Yor Timesa” i prowadzący program „The Tom Woods Show” – scharakteryzował książkę w następujący sposób:

Machaj zabiera nas w porywającą podróż po sadze „Gwiezdnych wojen”, wskazując motywy i lekcje, które łatwo przeoczyć, a które są kluczem do dobrobytu i pokoju również w naszej galaktyce.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 14.63 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
14.83 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
od 13.67 zł
(dla stałych klientów)
15.19 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
15.20 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
15.36 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
15.36 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
15.36 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
15.36 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
16.35 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  11.41 zł
w programie Nexto Premium
17.68 zł nexto.pl
mobi epub pdf
19.01 zł virtualo.pl
mobi epub
14.63 zł litres.pl
mobi epub
19.01 zł empik.pl
mobi
17.10 zł zinamon.pl
epub
17.10 zł zinamon.pl
pdf
17.10 zł zinamon.pl

Mateusz Machaj - inne e-booki

E-booki podobne do "Gwiezdne wojny a filozofia polityki. Powstanie i upadek pierwszego imperium galaktycznego"