Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy

Autor: Antoni Olbrychski

Wydawnictwo: Histmag

Bez rycerzy nie potrafimy wyobrazić sobie średniowiecza, po dziś dzień nas fascynują. Co w naszych wyobrażeniach o nich jest prawdą, a co fikcją? Odpowiedź przyniesie lektura książki: „Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy”.


Autor – Antoni Olbrychski –  przygląda się średniowiecznym rycerzom z różnych stron. Pyta o ich religijność, a jednocześnie pokazuje wpisaną w ten fach żądzę sławy i okrucieństwo, sięgające czasów barbarzyńskich. Przedstawia historię miecza jako rycerskiego oręża i opisuje pojedynki sądowe, które rozstrzygały skomplikowane spory prawne. Odwiedza zamkowe sale i place, na których rozgrywano turnieje rycerskie i ćwiczono się do wojaczki.

Poznaj świat średniowiecznych rycerzy, w którym wojna mieszała się z pobożnością, a ideały mieszały się z politycznym wyrachowaniem i pospolitą brutalnością!


Antoni Olbrychski – student historii na Uniwersytecie Warszawskim, członek redakcji portalu Histmag.org. Publikował także w „Mówią Wieki”, „Newsweeku Historia” i „Pomocniku Historycznym Polityki”. Historią średniowiecza interesuje się nie tylko naukowo – zajmuje się rekonstrukcją, od lat uprawia szermierkę historyczną mieczem długim i szablą, jest instruktorem oraz zdobywcą nagród turniejowych.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
od 5,69 zł
(dla stałych klientów)
6,32 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub pdf
6,72 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub pdf
7,11 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub pdf
7,22 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub pdf
  4,74 zł
w programie Nexto Premium
7,51 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub pdf
7,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
7,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub pdf
7,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
6,32 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
7,90 zł empik.pl
bez DRM epub
7,10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy"