ISBN:9788365156105

Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy

Autor: Kamil Kartasiński

Wydawnictwo: Histmag

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 6.45 zł.

Oszczędzasz: 21%

Wszyscy czytali Sienkiewicza. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaki był poza kartami swoich utworów. Lektura tej publikacji pokaże wielkiego noblistę jako człowieka z krwi i kości.

Od ponad wieku jego powieści i nowele stanowią jeden z filarów literackiego kanonu Polaków. Trylogia i „Krzyżacy” współtworzyły polską świadomość narodową, „W pustyni i w puszczy” fascynuje młodych czytelników, a „Quo vadis” zachwyca rozmachem wczesnochrześcijańskiej epopei.

Biografia laureata literackiego Nobla to przykład losów Polaka schyłku epoki zaborów. Żył w cieniu powstań narodowych, wybrał pracę u podstaw, podróżował po świecie, ale wciąż myślał o Polsce i dla niej działał. Jednocześnie był wyjątkowy i jak każdy twórca mierzył się ze swoją sławą – szukał tematów, promował się, zdobywał wysokie honoraria, wreszcie musiał radzić sobie z tym, że stał się idolem rodaków.

Autor „Henryka Sienkiewicza jakiego nie znamy...” pokazuje losy i osobowość pisarz poprzez listy, które pisał do rodziny, przyjaciół i współpracowników. W tym specyficznym zwierciadle odbija się postać nietuzinkowa, a jednocześnie taka, którą można bardzo polubić.

Wszystkim Państwu, którzy nie lubią bezrefleksyjnie przyjmować informacji o przeszłości i nie chcą wyłącznie medialnie użytecznych schematów interpretacyjnych polecam niniejszą lekturę.
dr hab. Maciej Fic, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego

Kamil Kartasiński – absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego, publicysta portalu Histmag.org. Współautor książki „Wywieziono nas bydlęcymi wagonami” (2015). Obecnie opracowuje wspomnienia weterana armii niemieckiej oraz zajmuje tematyką walk o Śląsk w 1945 roku. Redaktor gazety parafialnej „Głos św. Ludwika” w Katowicach-Panewnikach. Pasjonat I i II wojny światowej oraz rozmów z żyjącymi weteranami tej ostatniej. Miłośnik gier komputerowych o tematyce historycznej, fan muzyki filmowej i języka niemieckiego. Motto życiowe: „Per aspera ad astra”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 10.21 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 9.19 zł
(dla stałych klientów)
10.21 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
10.61 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
10.61 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
10.61 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
od 4.98 zł
(dostęp online)
10.97 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
11.00 zł inbook.pl
mobi epub pdf
11.48 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
11.97 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  7.74 zł
w programie Nexto Premium
12.00 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 9.99 zł
(w abonamencie)
12.90 zł legimi.com
mobi epub pdf
12.90 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
12.92 zł publio.pl
mobi epub
12.90 zł woblink.pl
mobi
11.60 zł zinamon.pl
epub
11.60 zł zinamon.pl
pdf
11.60 zł zinamon.pl

Kamil Kartasiński - inne e-booki

E-booki podobne do "Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy"