ISBN:9788365156310

Hetmani i dowódcy I Rzeczpospolitej

Autor: Jakub Jędrzejski

Wydawnictwo: Histmag

Oszczędzasz: 40%

Nasze wojska toczyły wiele zaciętych bitew i krwawych wojen z sąsiednimi państwami. działania militarne wywarły ogromny wpływ na przemiany w naszym państwie, które coraz bardziej pogrążało się w kryzysie.


Jakub Jędrzejski opisuje wybitne jednostki na tle burzliwych czasów. Są to Jan Zamoyski, Stanisław Żółkiewski, Jan Karol Chodkiewicz, Jeremi Wiśniowiecki, Jan Sobieski, Hieronim Lubomirski. Przez pryzmat ich sylwetek autor opowiada dzieje Rzeczpospolitej od zwycięskich wojen toczonych z Moskwą w drugiej połowie XVI wieku, aż do klęski podczas wielkiej wojny północnej na początku XVIII wieku. Z pasją i znawstwem epoki przedstawia zarówno zwycięskie boje i kampanie, jak i porażki bitewne oraz konflikty pomiędzy dowódcami.


Jak naprawdę przebiegały wydarzenia opisane przez Henryka Sienkiewicza w Trylogii? Który z hetmanów był demagogiem i zachowawczym wodzem, a kto zginął na polu bitwy? Dlaczego Jan Sobieski i Hieronim Lubomirski zostali oskarżeni o zdradę? Kto sprzeciwiał się nadaniu księciu Jaremie buławy hetmańskiej? Jak przebiegały zmagania wojenne wokół zamków w Chocimiu i Kamieńcu Podolskim? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w „Wodzach i hetmanach I Rzeczpospolitej”.


Najnowszy e-book portalu Histmag.org to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników wojskowości i historii Rzeczpospolitej Obojga Narodów.


Jakub Jędrzejski - absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Miłośnik historii wojskowości i dziejów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Współpracownik portalu Histmag.org. Autor fanpage'a "Rzeczpospolita Obojga Narodów" na Facebooku.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 10.74 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 9.67 zł
(dla stałych klientów)
10.74 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
14.50 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
od 5.98 zł
(dostęp online)
15.22 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
15.73 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  10.74 zł
w programie Nexto Premium
16.65 zł nexto.pl
mobi epub pdf
17.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
17.90 zł publio.pl
mobi epub pdf
17.90 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
17.90 zł legimi.com
mobi epub
17.90 zł woblink.pl
mobi
16.10 zł zinamon.pl
epub
16.10 zł zinamon.pl
pdf
16.10 zł zinamon.pl

Jakub Jędrzejski - inne e-booki

E-booki podobne do "Hetmani i dowódcy I Rzeczpospolitej"