ISBN:9788365185129

Moje Crow River

Autor: Stanisław Raginiak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Horyzont Idei

Oszczędzasz: 26%

Dwie godziny – tyle potrzeba czasu, by towarzyszyć Autorowi w wędrówce życia, której korzenie sięgają Łukty, Wilna i Grążaw, a której kwiaty spowijają owoce miłości życia oraz tęsknota za tajemniczym Crow River. Jeśli czytałeś „Umarli ze Spoon River” Edgara Lee Mastersa i nie mogłeś nadziwić się pięknu zawartemu w wierszach Amerykanina, to wiedz, że poemat Stanisława Raginiaka ma z nim pewien wspólny pierwiastek, z tą tylko różnicą, że Autor w „Moim Crow River” mówi przede wszystkim o miłości do kobiety, do Boga, do tego, co bezpowrotnie przeminęło…

O Autorze:
Stanisław Raginiak – urodzony w Łukcie k/Ostródy. Mieszka w Grudziądzu. Debiutował w tomikiem wierszy „Dziedzictwo” (Wydawnictwo Pojezierze, Olsztyn 1990). Kolejne zbiory to m.in.: „Uratuj mnie”, „Nihumim”, „Żal”, „Niech niebo pochłonie”, „Przenikanie światów”.
S. Raginiak jest również prozaikiem. Opublikował: „Skrawek Ameryki”, „Ostatnie piętro samotności – raport z izby wytrzeźwień” (o książce bardzo pozytywnie wyraził się Wiesław Myśliwski, obszerne fragmenty drukował w redagowanej przez siebie „Sycynie”), „Przystań cierpienia”, „Ćwokowampirię”, „Wewnątrz leśnego czasu”, „Dom za rzeką” i „Wiktorię”. Wydał zbiory opowiadań: „Jawa i sen”, „Dwie linie” (2003, kolejna dobra opinia W. Myśliwskiego. Pozytywnie o książce pisał także Henryk Bereza), „Powrót do Łukty” i „Różne światy” (2018). W 2012 roku na Piskiej Wiośnie Poezji w Turnieju Jednego Wiersza otrzymał główną nagrodę – Srebrną Monetę Gałczyńskiego.
W roku 2015 włoskie Wydawnictwo LietoColle opublikowało wybór „Poesie”, promocja odbyła się w Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie. W czerwcu 2016 r. to samo wydawnictwo wydało almanach „Quadernario”, prezentujący współczesną poezję polską, w tym wiersze Raginiaka.
W maju 2017 r. w konkursie literackim włoskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Metamorphosis autorowi przyznano II nagrodę.
Rok 2018 przyniósł kolejny wybór wierszy pt. „Passano i giorni” (Przemijają dni) – tomik ukazał się w Wydawnictwie Vitale Edizioni z San Remo.
W 2019 r. po raz pierwszy wiersze Raginiaka przetłumaczone zostały na język hiszpański
Tłumaczką wierszy na język włoski jest córka autora – Elżbieta, a na hiszpański Małgorzata Bortkiewicz-Morawska.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 17.24 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
17.24 zł ebuczek.pl
pdf
18.39 zł gandalf.com.pl
pdf
22.25 zł swiatebookow.pl
pdf
22.50 zł litres.pl
pdf
22.50 zł zinamon.pl
pdf
23.00 zł vagabook.pl
pdf
23.37 zł publio.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
25.00 zł ibuk.pl

E-booki podobne do "Moje Crow River"