ISBN:9788365227164

Łap, co się nawinie

Autor: Marian Kowalski

Wydawnictwo: Goneta

Stron: 312

Opłacalność: 3.11 zł/100 stron

Zbiór opowiada obyczajowych, nie przypadkowo poprzedzone mottem z Horacego: Carpe diem, ponieważ bohaterami tego zbiorku kieruje pragnienie chwytania może ostatniej szansy na zmiany, na życie, by nie iść na dno, by utrzymać się na powierzchni.

Irena (Galaad) jest w ciąży, poza tym zarażona wirusem HIV. Żyje na uboczu, daleko od ludzi, jakby przygotowując się do odejścia na zawsze. Jednak, gdy pojawia się mężczyzna, budzi się w niej nadzieja na przeżycie choćby kilku chwil szczęścia.

Adam Ornat (Lubeka) należy do przedstawicieli najmłodszej generacji, która nie ma powodów do zadowolenia z tego, w czym uczestniczy. Sytuacje skłaniają go do działań moralnie nagannych, do postępków cynicznych. W zmianie postawy pomaga mu miłość do dziewczyny.

Takiego uczucia brakuje Ryszardowi Litwińcowi (Tua). Nie umie dostosować się do nowej politycznej i gospodarczej rzeczywistości drugiej dekady XXI w., w której nie tylko zaszły w Europie Środkowej zmiany ustrojowe i polityczne, ale też rozprzestrzenił się strach przed talibami, dżihadystami, islamskimi terrorystami — nowymi siłami nadciągającymi zza Morza Śródziemnego. Popada w intelektualne odrętwienie. Z marazmu wyrywa go prezent, jaki otrzymuje z Zachodu; jest to niezwykły gad z trzema oczyma, którego pokazywanie ma mu dać stały dochód. W  realizacji tego planu przeszkodzą uchodźcy z Syrii, Erytrei, Afganistanu.

W ostatnim opowiadaniu (Maia) czytelnikowi odbiera się wszelkie nadzieje na znalezienie na Ziemi miejsc bezpiecznych.

 

Akcja wydarzeń toczy się w różnych urokliwych miejscach, które kontrastują się z ludzkim losem, a ich piękno z klęskami, dotykającymi bohaterów.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 9.70 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 3.00 zł
(dostęp online)
10.73 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
11.08 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
14.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
10.51 zł ebuczek.pl
mobi epub
10.51 zł ebuczek.pl
mobi
9.70 zł zinamon.pl
epub
9.70 zł zinamon.pl
pdf
9.70 zł zinamon.pl
pdf
  9.06 zł
w programie Nexto Premium
14.04 zł nexto.pl

Marian Kowalski - inne e-booki

E-booki podobne do "Łap, co się nawinie"