Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii

Autor: Samar Yazbek

Wydawnictwo: Karakter

Stron: 336

Opłacalność: 7.16 zł/100 stron

Oszczędzasz: 17%

„Gdybym przeczytała o czymś takim w książce, nigdy bym nie uwierzyła” – pisze Yazbek – syryjska dziennikarka i naoczny świadek wojny w Syrii. I rzeczywiście trudno jest nam uwierzyć, że opisane przez autorkę wydarzenia dzieją się naprawdę.

O wiarygodności tej książki niech świadczy jednak fakt, że nie napisał jej zachodni reporter, okazjonalny obserwator wojennej sceny, ale osoba, która wychowała się w Syrii, uczestniczyła w protestach przeciw rządowi Al-Asada, zmuszona była do opuszczenia kraju, do którego z narażeniem życia wracała w latach 2012 – 2013, aby opisać losy rewolucjonistów i zwykłych ludzi prześladowanych i zabijanych – najpierw przez reżim, potem przez grupy religijnych ekstremistów i ISIS.

Książka jest reportażem z podróży autorki po kraju, sprawozdaniem z rozmów z ludźmi, którzy stracili wszystkich bliskich, i z tymi, którzy wciąż nie porzucają nadziei. To obraz codziennej udręki Syryjczyków, dokumentacja ich postaw, losów, sprzeciwu wobec okrucieństwa, bezsilności i gniewu. Autorka pisze o ludziach, którzy próbują przetrwać i żyć pomimo spadających bomb, zrujnowanych domów i skrajnej biedy. Opisuje tych, którzy stawiają opór, walczą, podtrzymują więzi, pracują, rodzą dzieci, a kiedy nadlatuje kolejny bombowiec szukają schronienia. Pisze o matkach patrzących na śmierć swoich dzieci i o nastolatkach zmuszonych do sięgania po broń.

Lektura książki Samar Yazbek i wstępu Piotra Balcerowicza pozwala zrozumieć genezę i przebieg syryjskiego konfliktu, który z pokojowych demonstracji przekształcił się w krwawą wojnę. Pozwala również zrozumieć, kim są tysiące uchodźców, którzy przekraczają dziś granice Europy, dlaczego opuszczają Syrię i przed czym uciekają.

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 24,07

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24,07 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 21,66 zł
(dla stałych klientów)
24,07 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24,30 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24,65 zł empik.pl
mobi epub
24,65 zł ibuk.pl
mobi epub
26,10 zł ravelo.pl
mobi epub
26,10 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17,40 zł
w programie Nexto Premium
27,55 zł nexto.pl
mobi epub
29,00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,00 zł legimi.com
mobi epub
29,00 zł publio.pl
mobi epub
20,00 zł
(z kodem prom.)
30,00 zł woblink.pl
mobi
26,10 zł zinamon.pl
epub
26,10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Przeprawa"