ISBN:9788365271174

W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu

Autor: Mark Miodownik

Wydawnictwo: Karakter

Opłacalność: 8.69 zł/100 stron

Niezwykłe historie zwykłych rzeczy, czyli fascynująca opowieść o świecie materii. Jednymi z jej licznych bohaterów są niezłomna stal, zaufany papier, przepyszna czekolada, wyśniony plastik i niewidzialne szkło. Autor w sposóób ciekawy wyjaśnia skąd pochodzą niezwykłe właściwości materiałów, jaka jest ich historia, w jaki sposób były i są wykorzystywane. Odkrywa przed nami tajemnice zawarte w rzeczach, które nas otaczają w codziennym życiu, ale nie tylko dzieli się z nami swoją wiedzą, lecz również zaraża nas ciekawością świata i dobrym humorem.

To książka, która wyjaśni, czy: istnieją betonowe tkaniny? Co jest źródłem charakterystycznego szelestu banknotów? Dlaczego czekolada rozpływa się w ustach i czy jej produkcja ma coś wspólnego z procesem fermentacji? Na czym polegała tajemnica samurajskich mieczy? Co to za materiał o błękitnej barwie i rozmywających się konturach, który nic nie waży w dłoni i – uwaga – naprawdę nie chodzi o kawałek nieba? 

Mark Miodownik odpowiada na te pytania z pisarskim zacięciem (czytaliście już kiedyś scenariusz filmu o plastiku?), które pozwala przypuszczać, że po lekturze tej książki wiele osób natychmiast zapisze się na studia z materiałoznawstwa.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Mark Miodownik - inne e-booki

E-booki podobne do "W rzeczy samej"