Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u

Autor: Filip Springer

Wydawnictwo: Karakter

Opłacalność: 9.98 zł/100 stron

Nowe, zaktualizowane i poszerzone o kilka dodatkowych reportaży, wydanie kultowej książki o polskiej architekturze PRL-u.

Dworce w Warszawie i Katowicach, poznański Okrąglak, Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce, warszawski Pawilon Chemii i Supersam, wreszcie głośne ostatnio Emilia i Cracovia. Zdaniem jednych – budynki zasługujące na podziw i uznanie, zdaniem innych – ohydne komunistyczne baraki, które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie były okoliczności ich powstania i dlaczego niektórych z nich już nie ma? Czy i jak w ciągu kilku lat od pierwszego wydania książki zmienił się status tej architektury?

Źle urodzone to fascynująca opowieść nie tylko o przedziwnych losach budynków, ale też o ich twórcach. Na kartach książki pojawiają się portrety czołowych postaci polskiej architektury, m.in. Marka Leykama, Henryka Buszki i Aleksandra Franty, Jerzego Hryniewieckiego, Zofii i Oskara Hansenów, Mieczysława Króla, Haliny Skibniewskiej, Jerzego Sołtana. Filip Springer przedstawia ich jako ludzi z krwi i kości, stara się zrozumieć ich motywacje i twórcze postawy oraz pokazuje, w jaki sposób realizowali oni swoje pomysły w systemie gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Całość ilustruje ponad dwieście kolorowych fotografii – archiwalnych oraz współcześnie wykonanych przez autora, dokumentujących obecny stan niegdysiejszych ikon nowoczesności.

Książka jest pokłosiem projektu Źle urodzone, którego współautorem jest architekt, Marek Woźniczka.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35,12 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 31,61 zł
(dla stałych klientów)
35,12 zł ebookpoint.pl
mobi epub
38,25 zł ibuk.pl
mobi epub
40,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
40,50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
40,50 zł ravelo.pl
mobi epub
  27,00 zł
w programie Nexto Premium
42,75 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
45,00 zł legimi.com
mobi epub
45,00 zł publio.pl
mobi epub
45,00 zł litres.pl
mobi epub
36,00 zł
(z kodem prom.)
46,00 zł woblink.pl
mobi
40,50 zł zinamon.pl
epub
40,50 zł zinamon.pl

Filip Springer - inne e-booki

E-booki podobne do "Źle urodzone"