Meryl Streep. Znowu ona!

Autor: Michael Schulman

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 40%

W 1975 roku absolwentka Yale School of Drama znalazła swoje miejsce w nowojorskim teatrze. Utalentowana i ambitna, była jak dziesiątki innych aspirujących aktorek tamtych lat – młodą pięknością, która jeździła na rowerze, prowadziła dziennik, drzemała przed występami i późno się kładła, „rozmawiając o aktorstwie w barach dla aktorów”. Jednak Meryl się wyróżniała.

Od razu zwróciła na siebie uwagę, coraz częściej dostawała role na Broadwayu, otrzymała nominację do Nagrody Tony oraz dwukrotnie wystąpiła w adaptacjach Szekspira wystawianych na deskach teatru letniego w Central Parku. Już wtedy ludzie mówili: „Znowu ona!”.

Znowu ona to intymne spojrzenie na artystyczne dojrzewanie wybitnej aktorki: od czasów liceum na przedmieściach New Jersey, aż do gwiazdorskich ról w Łowcy jeleni, Manhattanie i Sprawie Kramerów.

Michael Schulman opowiada o rosnącej sławie Meryl, jej namiętnym, choć mającym tragiczny finał związku z Johnem Cazalem, który zmarł, nie doczekawszy premiery Łowcy jeleni, o małżeństwie z rzeźbiarzem Donem Gummerem. A przede wszystkim o jej ewolucji – kobiecie, która walczyła ze zmieniającymi się ideami feminizmu, małżeństwa i poświęcenia.

Ta porywająca opowieść o jednej z najciekawszych aktorek naszych czasów pozwala spojrzeć na życie niezwykłej aktorki na długo zanim stała się ikoną.

 

 

 

Michael Schulman współpracuje z „New Yorkerem”, w którym jest redaktorem działu kultury. Pisuje także do „New York Timesa”, „Vanity Fair” i wielu innych czasopism. Mieszka w Nowym Jorku.

 

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 21,54

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21,54 zł litres.pl
mobi epub
25,13 zł ibuk.pl
mobi epub
28,72 zł vagabook.pl
mobi epub
od 25,85 zł
(dla stałych klientów)
28,72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29,33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35,90 zł virtualo.pl
mobi epub
35,90 zł empik.pl
mobi epub
  21,54 zł
w programie Nexto Premium
35,90 zł nexto.pl
mobi epub
35,90 zł publio.pl
mobi epub
25,90 zł
(z kodem prom.)
35,90 zł woblink.pl
mobi
28,70 zł zinamon.pl
epub
28,70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Meryl Streep. Znowu ona!"