Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy

Autor: Erik Brynjolfsson, Andrew McAfee

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing

Oszczędzasz: 18%

Erik Brynjolfsson i Andrew McAfee, naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts, analizując wysoki poziom bezrobocia w USA, uważnie przyglądają się teorii „końca pracy”. Argumentują, że w obliczu rosnących kompetencji maszyn, przeciętny pracownik traci silną pozycję na rynku, ustępując pola komputerom. Analiza rynku pracy jest jednak dla autorów jedynie punktem wyjścia do szerokich rozważań o skali postępu technologicznego ostatnich lat.
Opisując wykładnicze tempo rozwoju technologii cyfrowych, autorzy zwracają uwagę, że my – ludzie przestaliśmy już nadążać za tym procesem. Podobnie jak Raymond Kurzweil, guru środowiska singultarian (wyznawców teorii osobliwości) i autor słynnego futurologicznego traktatu „Nadchodzi Osobliwość”, podając przykłady z dziedziny GPT (general purpose technology) wskazują, że komputery zaczynają zastępować nas w takich sferach życia, które do niedawna były jeszcze domeną człowieka. Jak człowiek ma się odnaleźć w gospodarce napędzanej innowacjami? Co się stanie, kiedy maszyny zyskają intuicję? Czy człowiekowi uda się je okiełznać?

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 24,55

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 22,10 zł
(dla stałych klientów)
24,55 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
25,02 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
28,40 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
28,41 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
mobi epub pdf
29,90 zł publio.pl
mobi epub pdf
29,90 zł virtualo.pl
mobi epub
  17,40 zł
w programie Nexto Premium
27,55 zł nexto.pl
mobi
26,90 zł zinamon.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl
pdf
26,90 zł zinamon.pl

Erik Brynjolfsson, Andrew McAfee - inne e-booki

E-booki podobne do "Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy"