Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy

Autor: Erik Brynjolfsson, Andrew McAfee

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing

Oszczędzasz: 20%

Erik Brynjolfsson i Andrew McAfee, naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts, analizując wysoki poziom bezrobocia w USA, uważnie przyglądają się teorii „końca pracy”. Argumentują, że w obliczu rosnących kompetencji maszyn, przeciętny pracownik traci silną pozycję na rynku, ustępując pola komputerom. Analiza rynku pracy jest jednak dla autorów jedynie punktem wyjścia do szerokich rozważań o skali postępu technologicznego ostatnich lat.
Opisując wykładnicze tempo rozwoju technologii cyfrowych, autorzy zwracają uwagę, że my – ludzie przestaliśmy już nadążać za tym procesem. Podobnie jak Raymond Kurzweil, guru środowiska singultarian (wyznawców teorii osobliwości) i autor słynnego futurologicznego traktatu „Nadchodzi Osobliwość”, podając przykłady z dziedziny GPT (general purpose technology) wskazują, że komputery zaczynają zastępować nas w takich sferach życia, które do niedawna były jeszcze domeną człowieka. Jak człowiek ma się odnaleźć w gospodarce napędzanej innowacjami? Co się stanie, kiedy maszyny zyskają intuicję? Czy człowiekowi uda się je okiełznać?

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 23,92

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
23,92 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub pdf
25,02 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub pdf
28,41 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub pdf
29,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub pdf
29,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
  17,40 zł
w programie Nexto Premium
27,55 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
29,00 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
29,90 zł empik.pl
bez DRM mobi
26,90 zł zinamon.pl
bez DRM epub
26,90 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
26,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy"